5 aplikací ze storu – arkádové hry

5 aplikací ze storu – arkádové hry 2016-5-26

Před nějakým časem na našem webu vycházel seriál 5 aplikací ze storu, ale časem zanikl. Nyní jsme se rozhodli tento seriál znovu vydávat, a to každý čtvrtek. Vcelku razantní změnou je fakt, že jednotlivé díly nebudou zaměřené každý na jinou platformu, ale na jedno téma napříč platformami. Pokaždé se v dílu objeví minimálně jedna aplikace na Android a na iOS. My už jen můžeme doufat, že se vám nové díly tohoto seriálu budou líbit. Nyní se pustíme do prvního dílu na téma arkádových her.

too-many-apps.jpgw680

Vector 2

První hrou, kterou jsem si pro tento díl vybral, je Vector 2. Tato hra je tematizována do budoucnosti a vaším úkolem je utíkat dopředu a vyhýbat se překážkám, jejichž četnost postupně přibývá, a rychlost vašeho pohybu stoupá. Aby jste se dostávali lépe dopředu, tak si za nasbíranou měnu můžete zakupovat různá vylepšení, která vám v pozdějším hraní dopomohou k lepším výkonům. Hra je propracovaná do detailů a zabijete s ní mnoho času například v dopravních prostředcích.

Vector_2_Screen_1_June_2015

Vector 2 (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: NEKKI Cena: ZDARMA
Vector for iPhone (iOS)
logo-app qrcode-app
Autor: Nekki Limited Cena: Zdarma

Stack

Další hrou je Stack, tato hra je velice jednoduchá a právě díky tomu si u mě získala přízeň. Vaším úkolem je stavět kostičky na sebe a postavit co nejvyšší věž. Aby to nebylo tak jednoduché, nové kostičky vždy přilétají z jiného směru a postupně se zrychlují. Vždy, když se jen  kousek netrefíte, tak se kus který přesahuje, usekne a věž se tím pádem zužuje. Pokud se však naopak trefíte přesně, tak se bloky o něco málo zmenšují.

stack_iphone

Stack (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Ketchapp Cena: ZDARMA
Stack (iOS)
logo-app qrcode-app
Autor: Ketchapp Cena: Zdarma

Mad Dex 2

Mad Dex 2 je další arkádová hra, tématem hry je, že vám byla ukradena vaše životní láska zlým monstrem, ale vy jste statečný malý hrdina a pomocí svých parkur schopností se ji pokusíte zachránit. Vaším úkolem je se tím pádem dostat za svou přítelkyní pomocí skákání, ale vše vám znepříjemňují překážky, které jsou čím dál častější, rychlejší a komplikovanější.  Hra je z mého pohledu velice dobře propracovaná a hodně chytlavá.

maxresdefault (2)

Mad Dex 2 (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: game guild Cena: ZDARMA
Mad Dex (iOS)
logo-app qrcode-app
Autor: Siarhei Radkevich Cena: Zdarma

Dulp

Předposlední hrou je Dulp, tato hra je o hodně o postřehu a alespoň já u ní moc dlouho nevydržím, jelikož mobil po chvilce odložím. Vaším úkolem je dostat kuličku do cíle, přes různě barvené a pohybující se zábrany, ale přes tuto zábranu můžete přejít jen v případě že vaše kulička má stejnou barvu. Každá úroveň je složitější a trvá o něco déle, někdy, než se přes ní dostanete, trvá velice dlouho.

maxresdefault

Dulp (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Nexx Studio Cena: ZDARMA
Dulp (iOS)
logo-app qrcode-app
Autor: Nexx Studio Cena: Zdarma

Angry Bird Action

Na konec se podíváme na hru Angry Bird Action, asi každý někdy hrál klasickou hru Angry Bird, ve které odpalujete ptáky prakem na prasátka, nebo nějakou její odnož. Tato hra samozřejmě zůstává u stejné tematiky, ale nyní nenatahujete prak a nezabíjíte prasátka, ale určujete rychlost běhu ptáka, který místo prasátek sbírá vajíčka a využívá odrazů ode zdí a překážek nastavených na trati. Samozřejmě máte pouze omezený počet natáhnutí v jednom levelu.

maxresdefault (1)

Angry Birds Action! (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Rovio Entertainment Ltd. Cena: ZDARMA

Lukáš Breburda

Student IT a fanoušek společnosti HTC, preferující operační systém Android, ale nikdy nepohrdl ani systémem iOS. Vlastník mobilního telefonu HTC One M8 a chytrých hodinek Motorola Moto 360. Ve volném času testuje různá mobilní zařízení a informuje čtenáře o novinkách ve světě. Příležitostně také fotí, vše co mu přijde před objektiv.