reklama

Huawei nakonec nabídne 2K displeje

Huawei nakonec nabídne 2K displeje
2016-04-23T21:56:50+02:00
• 24. 4. 2016

Společnost Huawei v poslední době představila poměrně slušnou plejádu top modelů. Za zmínku rozhodně stojí Huawei P9, Huawei Mate S či Huawei Mate 8. Všechny tyto novinky mají něco společného. Jejich maximální rozlišení je Full HD. Výrobce nijak nepospíchal s navyšováním této hodnoty a ani Richard Yu (CEO Huawei) neviděl smysl ve větším rozlišení.

2k displeje

Jedinou výjimkou v řadách smartphonů od Huawei je Nexus 6P, který nabízí 2K displej – 1440 x 2560 pixelů. Avšak zde si to vyžádal Google, který dohlížel na celý proces.

Avšak CEO Huawei nakonec změnil názor na panely s vysokým rozlišením. Důvodem není bezdůvodné navýšení parametrů, ale nový trend virtuální reality. Sama společnost nedávno oznámila své vlastní brýle a pro ně se nehodí jen Full HD panel. Je zapotřebí vyššího rozlišení, jelikož dochází ke zvětšení obrazu a pří Full HD jdou vidět pixely.

huawei-vr-2016-04-15-2-1

Bohužel Richard Yu nijak nenastínil, jestli se nového top modelu dočkáme ještě letos, nebo k navýšení rozlišení dojde až u nějakého top modelu v roce 2017.

Zdroje: engadget.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim