reklama

Vodní chlazení modelů Galaxy S7 obsahuje jen málo kapaliny

Vodní chlazení modelů Galaxy S7 obsahuje jen málo kapaliny
2016-03-05T09:40:49+01:00
• 5. 3. 2016
1

Po představení nových top modelů Samsungu jsme byli seznámeni se zprávou, že jsou vybaveny také chlazením na bázi kapaliny. Přístroje se již dostaly do rukou uživatelů, kteří si přímo libují v tom rozebírat je až k těm nejmenším součástkám. A právě při jednom z těchto zkoumání se objevila zajímavá informace. Samotné chlazení kapalinou nových zařízení řady Galaxy obsahuje jen velmi málo viditelné tekutiny.

liquid

Chlazení kapalinou přitom pracuje na poměrně jednoduchém principu. Kapalina má za úkol absorbovat teplo a přeměnit se v páru. Ta následně celým systémem postupuje (obvykle do chladnějších částí přístroje), ochlazuje se a kondenzuje. Při posledním kroku se kapalina přesouvá až k samotnému chladiči. Ten přebytečné teplo buď absorbuje, nebo odstraní pomocí ventilátoru. Tento princip můžete dnes pozorovat třeba u některých chladících systémů využívající technologii heatpipe.

Očekávalo se, že obdobným způsobem se chladí přístroje jihokorejského giganta. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Na rozdíl od Sony Z5 Premium obsahují modely Galaxy S7 u chlazení pouze nepatrná množství viditelné kapaliny. Řešení se tak podobá trochu tomu, které bylo použito u Lumia 950 XL. A tím se samozřejmě vynořila celá řada otázek, jakým způsobem jsou tedy modely Galaxy chlazeny.


Celé video rozebrání Galaxy S7 Edge

Na oficiální vyjádření si budeme muset počkat. Až se k nám dostane, určitě vás o zdůvodnění budeme náležitě informovat.

Zdroj: androidcommunity.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim