reklama

Huawei Pay – další platební systém

Huawei Pay – další platební systém
2016-03-09T08:35:48+01:00
• 9. 3. 2016
1

Bezkontaktní platby nejsou novinkou na trhu. Kdekdo dnes vlastní platební kartu s NFC čipem a pohodlně „pípá“ u pokladen. Hlavními lídry v oblasti placení mobilním telefonem jsou společnosti Samsung, Google a Apple. Dalším hráčem je nově i Huawei, který spustil svou platební službu Huawei Pay v Číně ve spolupráci s Bank of China.

s_2a44fd1e4a4545afa96f30c3581d9306

Pravděpodobně se jedná o reakci spuštění Apple Pay na čínském trhu. Bohužel nejsou k dispozici jakékoliv další specifikace nové služby, ale proslýchá se, že se Huawei nezaměří jen na čínský trh, kde má významný podíl. Není jasné, jaký další trh bude následovat, ale pravděpodobně zůstane Huawei Pay spíše v Asii.

Co nevidět bude mít každý výrobce svou platební službu, na které bude těžit poplatky z transakcí. Ty mohou být zakomponovány v rámci celého procesu placení. Asi je pravděpodobnější, že se u nás dočkáme spuštění podobné služby nějakého výrobce než rozšíření stávajících bank. Bohužel nevíme, kdy se tak stane a jestli vůbec.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Mrázek

9. 3. 2016, 15:27

Řeknu to asi takhle, je mi jedno jestli to bude Huawei Pay, Samsung Pay, Apple Pay, Microsoft Pay, Android Pay, ale důležité je aby to bylo dostupné i u nás.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim