reklama

Hangouts konečně vychází pro Windows 10 telefony a tablety, bohužel jen neoficiálně

Hangouts konečně vychází pro Windows 10 telefony a tablety, bohužel jen neoficiálně
2016-03-02T08:20:04+02:00
• 2. 3. 2016

hangouts

Nejčastější výmluvou, proč si nepořídit telefon s Windows, je již několik let absence Google služeb a aplikací. Jedinou výjimkou je Google vyhledávač, který jsem ale prakticky na Windows Phone, potažmo Windows 10 Mobile, nikdy moc nepoužíval a vše hledal přes internetový prohlížeč. Co ale v mobilním prohlížeči není moc praktické, je chatování přes Google Hangouts. Díky šikovným vývojářům ze studia Attractor Mobile Software je tomu ale konec a ve Windows Store se po dlouhé době objevil použitelný Hangouts klient.

Aplikace je rychlá, jednoduchá a přehledná. Trochu to sice kazí zobrazované reklamy, ty se ale dají za 55 Kč jednoduše odstranit. Potěší hlavně fungující notifikace, tedy alespoň na notebooku, kde jsem aplikaci testoval. Na mobilech je klient naprosto totožný a notifikace zde také fungují, podle některých uživatelů však chodí opožděně, pokud je telefon uzamčený nebo aplikace neběží v popředí.

Co se funkčnosti týká, klient se téměř vyrovná svým oficiálním sourozencům z Androidu a iOS. Lze bez problémů chatovat s jedním nebo více lidmi, vkládat emoji či posílat fotky. Vše se navíc synchronizuje napříč všemi zařízeními, poslané zprávy se tak zobrazí i v oficiálním klientu od Googlu. Jediným nedostatkem je chybějící možnost někomu zavolat, což mě osobně ale vůbec nevadí, jelikož tuto funkci nepoužívám.

Client for Hangouts můžete zdarma stahovat z Windows Store pro všechna zařízení s Windows 10.

[winphone cena=”]Hangouts-for-Windows/9NBLGGH6GHBM[/winphone]

lenovo-logo-vector-new-720x340

Testováno na konvertibilním notebooku Lenovo Yoga 500-14ISK s Windows 10.

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim