Zopo představilo nový model Speed 8

Zopo představilo nový model Speed 8 2016-2-26

Mistr světa v silničních motocyklech, závodník Jorge Lorenzo, se stal hlavní tváří novinky s názvem Speed 8. Společnost Zopo oficiálně představila tento model dnes v rámci konání každoročního veletrhu MWC v Barceloně a rozhodně nešetřila silnými slovy. Přestože uváděné tvrzení není pravdivé, tak telefon byl označen za první chytrý telefon s deca-core procesorem na světě. Každopádně si čínský výrobce zaslouží pozornost díky kompletně vynikající výbavě.

Zopo Speed 8 (2)

V čele si vydobyl místo 5,5palcový displej s Full HD displejem, pod kterým dostal prostor desetijádrový procesor Helio X20 od MediaTeku a 4GB operační paměť RAM. Uživatelé mají k dispozici 32GB úložiště pro vlastní data. Dále konstrukci doplňuje snímač otisků prstů nebo zdířka pro USB typu C. Celkovou výdrž obstarává baterie o velikosti 3 600 mAh. Vpředu samozřejmě nesmíme opomenout 8megapixelovou kamerku.

Zopo Speed 8 (1) Zopo Speed 8 (3)

Zadní část bude vynikat 21megapixelovým senzorem Sony IMX230, k němuž ještě náleží duální LED blesk pro přisvětlení za špatných světelných podmínek. Softwarovou stránku zajistí systém Android v předinstalované verzi 6.0 Marshmallow. Základní výbavu uzavírá funkce dual-SIM nebo podpora sítí 4. generace. Prodejní cena ani dostupnost není zatím upřesněna, ale vše může být ujasněno během následujících týdnů.

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo necelých 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry, ale nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot, LG G Watch R a Lumii 635.