reklama

Microsoft Wireless Display Adapter – konkurence pro Chromecast přichází v nové verzi

Microsoft Wireless Display Adapter – konkurence pro Chromecast přichází v nové verzi
2016-02-19T10:29:37+01:00
• 19. 2. 2016
2

Microsoft představil novou verzi svého příslušenství s názvem Wireless Display Adapter, což je drobné zařízení s podporou Miracast a jedná se v podstatě také o konkurenci pro Chromecast od Googlu. Vůbec první verzi ukázal Microsoft již v září roku 2014, oproti té se novinka liší designem, velikostí a cenou.

Kupodivu se ale nejedná o cenovou změnu k horšímu, nová verze přijde na trh s cenovkou 49,95 dolarů, což je o deset dolarů méně, než kolik si Microsoft účtoval za první Wireless Display Adapter. Microsoft zapracoval na lepší latenci a celkově je zařízení menší, zabere tedy v televizi či monitoru méně místa a není na první pohled příliš nápadné.

 

microsoft-display-adapter-2-1024x576-100645247-large

První model trpěl občasnými problémy se správným zapojením HDMI konektoru, což už by se prý u nové verze dít nemělo a připojení probíhá hladce bez sebemenších potíží.

Další změny a rozdíly byste však hledali marně, výše zmíněné záležitosti jsou jedinými změnami, ke kterým došlo. Nejvíce zřejmě potěší cenová redukce.

WDA_v2_back_of_TV_blog-1024x496

Wireless Display Adapter funguje přes Miracast a není tím pádem nutné instalovat do telefonu speciální aplikace pro zprovoznění. Komunikovat pak dokáže se zařízeními s Windows a Androidem. Do prodeje se dostane na začátku března za již zmíněných 49,95 dolarů, zatím pouze v USA a Kanadě, na náš trh se pravděpodobně dostane až později.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Robert Gradek

19. 2. 2016, 16:28
Android aplikace

V tomto problém vůbec nevidím, je za TV a koukat na něj nebudu. Spíše bych uvítal podporu IOS.

Daniel Rokos

19. 2. 2016, 12:06
Android aplikace

Hnus.Kabel.Vzhledově to nemá vůbec konkurenci.Fuj.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim