reklama

Google změnil názor – blokování reklamy na Samsung telefonech je možné

Google změnil názor – blokování reklamy na Samsung telefonech je možné
2016-02-10T07:21:09+01:00
• 10. 2. 2016
10

Minulý týden se odehrála kauza kolem blokování reklamy na Samsung telefonech. Korejský výrobce vytvořil API pro svůj webový prohlížeč, díky kterému mohou vznikat doplňky pro blokování reklamy. Avšak Google se rozhodl zrušit novou aplikaci Adblock Fast s odkazem na bod 4.4 v podmínkách pro vývojáře.

adblockfast-600

Samotní tvůrci se ohradili vůči tomuto rozhodnutí, přičemž Google následně změnil názor. Bohužel jsme se nedočkali jakéhokoliv vysvětlení. Tudíž samotná aplikace je opět v Obchodě Play a majitelé Samsung telefonů si ji mohou stáhnout.

Samozřejmě vzniká otázka, jestli se nejedná o kontraproduktivní chování Samsungu a Googlu. Výrobce smartphonů utrácí miliardy za reklamy, následně si ji nechává dobrovolně blokovat na zařízeních. Google naopak vydělává na reklamě a dobrovolně se nechává připravovat o zisky. Následně jsou tu ti, kteří doplatí na blokování reklamy – tvůrci online obsahu.

Problematika blokování reklamy tíží i nás. I proto jsme se rozhodli nabídnout alternativu v podobě předplatného, a sami odstraníme reklamu z webu i z naší aplikace. Abychom vám dali šanci ochutnat, jaké je naše předplatné, stačí si o něj požádat v komentářích a my vám dáme předplatné na jeden měsíc zdarma. (Platí do 10. 2. 2016 – 20:00)

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Mohu ochutnat,docela o tom uvažuji přejít na premium

Petr Novy

10. 2. 2016, 9:42
Android aplikace

Pokud bych se rozhodl pro predplatne prestanou se mi zobrazovat i sponzorovane clanky? Paradoxne mi nevadi reklama ale spis tyto clanky.

Přemysl Vaculík

VIP 10. 2. 2016, 15:30

Zvažovali jsme tuto možnost, ale nakonec jsme ji zamítli s ohledem na poptávku těchto článků ze strany i předplatitelů. Uvidíte je ve streamu, ale nijak nebudete upozorňován nebo nucen je číst.

Filip Mík

10. 2. 2016, 8:49
Android aplikace

Můžu taky, i když ho mám zaplacené až do 18.2. ?

Přemysl Vaculík

VIP 10. 2. 2016, 20:14

Zkušební doba je pro nové zájemce.

Filip Mík

11. 2. 2016, 11:30
Android aplikace

Takže, když jsem zaplatil tak měsíc nedostanu, ale ti co jsou tu nově, tak ho zdarma dostanou? Není to trochu nefér?

Tak teď bych ti vrátil peníz a zamával.

Filip Mík

11. 2. 2016, 20:04
Android aplikace

Děkuju

Ja používam adblock, no na vašej stránke som si ho vypol. Chodím sem rád po informácie a tak vás aspoň takto chcem podporiť (keď už nie finančne).
Otázka ale je, či máte niečo z tej reklamy, ktorá sa mi zobrazuje aj keď na ňu nekliknem, Lebo som nemal potrebu ešte ani raz kliknúť na niečo z tých reklám…

Přemysl Vaculík

VIP 10. 2. 2016, 8:00

Už samotné zobrazení je pro nás a klienty důležité – jedná se o tzv. impresi.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim