reklama

Facebook představuje nový reklamní formát pro mobily

Facebook představuje nový reklamní formát pro mobily
2016-02-26T07:56:37+01:00
• 26. 2. 2016
2

Internetové společnosti zpravidla získávají finance z prodeje reklam. Facebook není výjimkou a už dlouhou dobu zobrazuje reklamy ve streamu příspěvků, přičemž se již objevují i video reklamy. Pokud se jedná o příspěvek marketingového charakteru, tak se po kliknutí na něj dostanete na konkrétní stránku. To ale způsobí, že odejdete z aplikace a reklamu si zobrazujete v běžném webovém prohlížeči.

I z tohoto důvodu připravil nový reklamní formát, který se jmenuje Canvas. Mezi příspěvky se zobrazuje jako běžná reklama, ale po kliknutí se otevře upravená webová stránka, přičemž stále zůstáváte v aplikaci Facebook. Reklama se zobrazuje přes celý displej a obsahuje v horním levém rohu šipku zpět, skrze kterou se vrátíte.

12765831_693974300742934_571885871_n

Stránka není statická. Může obsahovat delší obsah, videa, interaktivní prvky a další možnosti. Facebook tuto novinku vypustil celosvětově a již nyní se s ní budete setkávat. Dle vyjádření Facebooku na tento formát reklamy reagují uživatelé kladně. Průměrně stráví prohlížením 31 sekund, nejlepší udrží pozornost až 70 sekund. Přibližně 53 % uživatelů si prohlédne více jak polovinu reklamy Canvas.

Novinka je dostupná pro Android a iOS. Má napomoci ve zvýšení příjmů z reklamy. Člověk se ale musí ptát, jestli takové reklamy není až příliš na této sociální síti.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

hehe, ty statistiky mě baví, by mě zajímalo, jestli je fakt někde tolik lidí, kteří na reklamy klikají :)

A prosím Vás, česky se říká „více než“, nikoli hrůza „více jak“, aspoň v oficiálním článku by se tento nešvar nemusel objevovat, díky :)

Martin Novotný

26. 2. 2016, 9:11
Android aplikace

jo super, jeste videa do toho…. to budou zase mobilni megabajty miznout…. demence

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim