reklama

Spotify koupilo startupy zaměřené na hudbu

Spotify koupilo startupy zaměřené na hudbu
2016-01-21T07:20:33+01:00
• 21. 1. 2016

Hudební streamovací služba Spotify koupila irskou firmu SoundWave a americký startup Cord Project. Oba subjekty se zabývají hudbou a sociálními funkcemi. Spotify si od toho slibuje potencionální vylepšení své dosavadní platformy o nové sociální prvky a uživatelský zážitek, jako je sdílení a komunikace uživatelů. Nezahrnuje však volání, což je jedna z hotových technologií vytvořená v Cord Project, přičemž se neplánuje ani do budoucna. Tento tým zůstane v New Yorku v rámci Spotify a zbytek se rozptýlí do kanceláří ve Stockholmu a San Franciscu.

spotify-generic

Ředitel SoundWave, Brendan O’Driscoll, předpokládá, že firma jednou ukončí provoz a veškeré technologie a patenty se stanou součástí Spotify. Sám tvrdí, že posbíraná data o uživatelích budou užitečná a pomohou lépe poznat cílové zákazníky Spotify. SoundWave nikdy neudělalo díru do světa, ale přesto má na kontě přes milion instalací napříč 190 zeměmi. Kolik za celou akvizici společnost Spotify zaplatilo, nebylo a nebude zveřejněno. Každopádně zakladatelé a investoři měli z tohoto obchodu velkou radost.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim