reklama

MediaTek představil trojici nových užitečných čipů

MediaTek představil trojici nových užitečných čipů
2016-01-07T07:20:02+01:00
• 7. 1. 2016

Neméně oblíbený výrobce procesorů pro čínské telefony ukázal na CES tři nové SOC, což je hotový mikropočítač obsahující rozličné moduly v jednom celistvém čipu. MT8581, MT2523G a MT7697 jsou předurčeny do tří různých oblastí se zaměřením na zábavu, Internet věcí a nositelná zařízení. Tyhle oblasti jsou stále na okraji, a to z důvodu menšího zájmu velkých výrobců, jako jsou Intel, Qualcomm nebo právě MediaTek. Proto můžeme vídat klasické architektury jako Snapdragon 400 v chytrých hodinkách. Je to zbytečné a ještě méně u chytrých náramků, kde je důraz na co nejnižší spotřebu a menší výkon, než je u telefonů a tabletů nutný.

mediatek-mt-6592-launch-635

To se snaží MediaTek a ostatní změnit. Proto zcela od píky vytvořil čip MT2523, který v sobě zahrnuje GPS, Bluetooth a MIPI rozhraní podporující malé displeje, třeba použitelné u chytrých náramků. Výdrž by měla být v optimálním případě kolem týdne. Další SOC MT8581 již není limitován spotřebou a hodí se pro domácí použití v Blu-Ray, DVD nebo CD přehrávačích. Procesor bude schopen přehrát video v rozlišení 4K a používá k tomu kodeky HEVC, H.264 a VP9 4K 60p. Naopak pro záznam bude možno použít MPEG-2, VP8 nebo VC-1 2K 60p.

MediaTek

Konečně poslední MT7697 je z mého pohledu nejzajímavější, jelikož kombinuje nízkou spotřebu s dobrou konektivitou přes úsporné Bluetooth a Wi-Fi. Přesné specifikace jsou neznámé, ale určitě bude napěchován sensory a to je možná důvod, proč jsou tyto informace stále tajné. MediaTek se pochlubil současnou bilancí, kdy ročně dodá 1,5 miliardy čipů použitých v mobilních telefonech, tabletech a televizorech. Podle společnosti jsou vyhlídky do roku 2020 více než pozitivní.

Zdroje: androidauthority.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim