reklama

Až 66 % Androidů v ohrožení skrze novou bezpečnostní chybu

Až 66 % Androidů v ohrožení skrze novou bezpečnostní chybu
2016-01-21T07:50:31+01:00
• 21. 1. 2016

Výzkumníci z Perception Point Research objevili bezpečnostní chybu v jádře Linuxu a má se zde nacházet už od roku 2012. V podstatě lze tuto vadu využít, aby aplikace třetích stran mohly získat práva root bez vědomí majitele zařízení. Jelikož Android je postaven na Linuxu, je taktéž v ohrožení.

droid-bugs

Díky této bezpečnostní chybě může aplikace získat přístup k některým funkcím systému. Zmiňuje se kamera, mikrofon, GPS a osobní údaje. Perception Point Research uvádí, že je ohroženo 66 % zařízení s Androidem, dále se chyba vyskytuje v počítačích, serverech a dalších zařízení s Linuxem.

Mnozí již reagovali na tento problém a přislíbili rychlou nápravu. Google se také vyjádřil a tvrdí, že není zasaženo takové procento Androidů, jaké uvádí samotná zpráva výzkumníků. Na druhou stranu v březnové bezpečností aktualizaci bude také obsažena oprava na zmíněný problém.

Bohužel majitelé zařízení nezapadající do rodiny GPE, Nexus nebo Pixel si budou muset počkat, až výrobce zařízení vydá aktualizaci. Dobrou zprávou může být fakt, že ještě nebyla zaznamenána škodlivá aplikace, která by využívala bezpečnostní díry.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim