reklama

Qualcomm prodává svou divizi zaměřující se na rozšířenou realitu

Qualcomm prodává svou divizi zaměřující se na rozšířenou realitu
2015-10-16T07:30:37+01:00
• 16. 10. 2015

Když se mluví o společnosti Qualcomm, většina lidí si vybaví procesory, které pohání velké množství dnešních mobilních zařízení. Ale málokdo ví, že tato společnost vede vcelku úspěšnou divizi v oboru rozšířené reality (Wiki).

vuforia-tech

Je tedy vcelku zvláštní, že se Qualcomm rozhodl svou divizi Vuforia prodat společnosti PTC. Ta se sama zaměřuje spíše na IoT – Internet of Things. Pravděpodobně mají lepší plány na rozšířenou realitu. Dá se předpokládat, že bude probíhat nějaká užší spolupráce. Co se ale týče samotné divize Vuforia, byla prodána celkem za 65 milionů dolarů. PTC slibuje, že vše zůstává při starém a bude investovat do vývoje a samotné komunity.

Augmented-Reality-Marketing-Solutions

K prodeji této divize se její šéf Jay Wright vyjádřil velice kladně a řekl, že tým vývojářů Vuforie odvedl velký kus práce a právě prodej otevře nové obzory. Hlavním cílem zůstává masové rozšíření technologie mezi běžné spotřebitele po celém světě. Dodal, že se těší na vedení pod společností PTC.

Nám už pouze zbývá doufat, zda PTC splní své sliby a my se dočkáme nových pokroků v tomto segmentu.

Zdroje: technobuffalo.com, ptc.com, qualcomm.com

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim