reklama

Google Keep získává kreslení aktualizováno

Google Keep získává kreslení [aktualizováno]
2015-10-28T20:55:36+01:00
• 28. 10. 2015

Aktualizováno 28. 10.

Nakonec jsme nemuseli dlouho čekat. Google Keep pro Android získává možnost náčrtů, nebo respektive jednoduchého kreslení. Jestliže se nacházíte na hlavní obrazovce, v dolní části, v panelu nástrojů si všimnete průpisky. Po klepnutí se dostanete rovnou do nástroje na kreslení. Jestliže se nacházíte již v poznámce, možnost kreslení je ukryto v menu.

2015-10-28 19.45.13 2015-10-28 19.45.26 2015-10-28 19.54.32 2015-10-28 19.54.35

K dispozici máte tři nástroje

  • první je možnost výběru – s výběrem lze posunovat
  • mazání – maže konkrétní stopu, nikoliv část kresby
  • kreslící nástroje – jsou tři, u každého lze navolit barvu a tloušťku. Jednotlivé možnosti se objevují po druhém kliknutí na nástroj.

Kreslení je k dispozici jen na mobilním zařízení. Ve webové verzi máte jen možnost prohlížení hotového výtvoru.

logo-app Google Keep Google Inc. Zdarma ANDROID

APK ke stažení – instalujete na vlastní riziko

Původní článek 26. 10.

Google Keep nedávno dostal zdánlivě nevýraznou aktualizaci, avšak jak už bývá zvykem, portál Android Police se opět vrtal v kódu, díky čemuž se k nám dostávají velmi zajímavé informace. Brzy bychom mohli využít módu kreslení či anotace nahraných obrázků a snímků obrazovky, což jistě využije nejeden uživatel.

keep-thumb

Než si vše trochu více projdeme, je nutné uvést, že vše zmíněné je jakési odhadování ze zdrojového kódu aplikace.

Jako první zde máme kreslící mód, k němu snad není co vysvětlovat. Prostě se před vámi otevře prázdné, pravděpodobně bílé plátno a vy budete moci kreslit. Ovšem zajímavější je to, čím budete tvořit svá díla – rozebráno dále v článku. Druhou novinkou je anotace nahraných obrázků.

keep-update-1

Jak si můžete všimnout, ikonek připravených pro zveřejnění těchto funkcí není pomálu. Máme zde pero, marker, zvýrazňovač, gumu, zvětšení/zmenšení tloušťky čáry či selekci.

K dispozici máme i seznam, z něhož můžete vyčíst zmíněné funkce a všechny velikosti možných tlouštěk nástrojů. Navíc existuje samozřejmě tlačítko, díky němuž lze vymazat vše nakreslené na aktuálním plátnu – je označeno Vymazat vše.

  • Nástroje – Pero, Marker, Hihglighter, Guma
  • Tloušťky – tenké, menší, malé, střední, velké, větší, obrovské a enormní

Ještě existuje ikonka, s jejíž pomocí snadno pochopíte, že v poznámce se nachází kresba – obrázek níže.

keep-update-2

Naposled zbývá otázka, týkající se kooperace mezi dvěma či více uživateli. Ta je zatím zastřena tajemstvím, avšak vzhledem k faktu, že tato funkce není přítomna ani už u známých poznámek, nebude příliš velkým překvapením, pokud se toho ani zde nedočkáme.

Pokud máte stejnou verzi aplikace Keep, avšak změny nevidíte, nebojte, s velkou pravděpodobností se vše brzy odkryje. Může se totiž jednat o tzv. server-side aktualizaci, k níž dochází častěji než dříve. Až si budou vývojáři jisti, stačí stisknout pomyslný přepínač a nebude třeba další aktualizace, prostě a jednoduše se odkryjí přidané funkce.

logo-app Google Keep Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim