reklama

Malware nalezen v 39 aplikacĂ­ch v Apple App Store

Malware nalezen v 39 aplikacĂ­ch v Apple App Store
2015-09-21T07:10:53+01:00
• 21. 9. 2015

Ani u iOS se nevyhnete škodlivému malwaru. Tentokrát se jedná o zákeřnou verzi Apple Xcode, která infikuje různé aplikace v Apple App Storu. Zatím bylo napočítáno a zjištěno celkem 39 aplikací, které nebezpečný vir infikoval, mezi ně patří například WeChat, Didi Chuxing a nebo Uber-esque.

Zatímco minulé viry byly v aplikacích umístěny samotnými vývojáři, byly publikovány do App Storu, aby záměrně šířily škody a napadaly data, tento malware je jiný. Sám se nahraje do aplikace bez vědomí vývojáře. V tom konkrétním případě se tak nejedná o Xcode, ale spíše o XcodeGhost.

xcode

Škodlivá verze Xcode, se zřejmě rozšířila z Baidu iOS/OSX serveru namísto použití nejnovější verze od společnosti Apple. Infikovaná verze Xcode již byla odstraněna, avšak dle zpráv od Palo Alto Ntworks, XcodeGhost může být použit útočníkem k vykradení dat či využití zranitelnosti některých aplikací v systému uživatele.

Mezi další napadané aplikace patří například Railway 12306, což je jediná oficiální aplikace pro prodej lístků. Dále pak burzovní platforma Tonghuashun a China Unicom Mobile office. Na celý seznam nakažených aplikací se můžete podívat v originálním příspěvku.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim