reklama

ZTE přichází s novou technologií – trojnásobná kapacita baterie?

ZTE přichází s novou technologií – trojnásobná kapacita baterie?
2015-06-18T13:05:34+01:00
• 18. 6. 2015
2

Mezitím, co se většina hlavních výrobců soustředí na větší kapacitu RAM, úložiště nebo úhlopříčku displeje, někteří se snaží vyřešit naléhavější problémy. Mezi jeden z nich patří výdrž baterie na jedno nabití a s tím i souvisí její životnost. K tomu může pomoct nová technologie či větší kapacita baterie. ZTE přišlo s jednoduchým, ale účinným řešením, jak onu kapacitu navýšit až na trojnásobek.

ZTE-Battery-Tech

Celý princip je až tak jednoduchý, že si možná řeknete, jak to, že na to nepřišli ostatní výrobci už dávno. Vtip je v zaplnění přebytečného a prázdného místa pod krytem zařízení. Na tento způsob však již přišly firmy pár let zpět, bohužel se žádné nepovedlo zajistit dobrou výbavu, funkčnost a zároveň velkou baterii. I díky trendu zaoblených zad telefonů, je tento krok – zvětšení baterie a zaplnění zbylého volného prostoru – snazší.

V ZTE tak přišli na to, že kapacita baterie může být až trojnásobná a náklady na výrobu by se mohly zmenšit až o 15 %. Zatím není jasné, kdy přesně hodlá společnost ZTE zakomponovat nové baterie do svých zařízení, nicméně pokud chce uspět, měla by to udělat co nejdříve.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Martin Šárek

18. 6. 2015, 14:35

Na to už přišel Apple, sice to není smartphone ale nový Mac book to má podobně řešené.

Pavel Mareš

18. 6. 2015, 15:34

I to jsem tím myslel, ale v telefonech to zatím použité nebylo.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim