reklama

Stephen Elop odchází z Microsoftu

Stephen Elop odchází z Microsoftu
2015-06-17T17:07:39+01:00
• 17. 6. 2015

Stephen Elop by se dal nazvat šedou eminencí mobilního průmyslu. Za svou kariéru si vysloužil mnoho pojmenování a někteří jej viní ze zničení jednoho z nejstarších výrobců mobilů na světě, Nokie.

V roce 1998 působil jako CEO společnosti Macromedia, následně se ujal otěží u Adobe, odkud odešel po jednom roce. Další jeho milník v kariéře nastal v roce 2008, kdy nastoupil do Microsoftu na vysokou manažerskou pozici. Skoro po třech letech přešel k Nokii, kde pracoval jako CEO. Čtyři roky se snažil vrátit finského výrobce na mobilní výslunní, ale dnes již víme, že se mu to moc nepodařilo.

nokia-elop

Výsledkem byl totiž prodej Nokie samotnému Microsoftu. V rámci „mobilní“ kariéry Elopa jsme se dočkali i kuriózních představení. Příkladem může být Nokia N9 se systémem MeeGo. Byl to první mobil svého druhu, ale Elop ihned oznámil, že je to také poslední zařízení s MeeGo, díky čemuž odsoudil smartphone k neúspěchu.

Po odkoupení Nokie získal Elop místo u Microsoftu, kde znovu působil na vysoké manažerské pozici (Executive Vice President, Devices & Services). Po jednom roce odchází z Microsoftu, přičemž Satya Nadella (CEO) dodává, že nastal správný čas pro jeho odchod ze společnosti. Nejedná se o vyhazov, ale společnou dohodu. Zatím není jasné, kam nově zamíří Elop.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim