reklama

Čínská patentová válka – ZTE vs. Huawei

Čínská patentová válka – ZTE vs. Huawei
2015-04-23T09:20:36+01:00
• 23. 4. 2015

Dlouhá léta jsme byli svědky sporů mezi společnostmi, jako jsou Samsung, Apple nebo Microsoft. Tyto spory ohledně patentů však v poslední době utichají. Nově se však rýsuje další patentový spor. Trochu překvapivě se jedná o čínský spor mezi společnostmi ZTE a Huawei.

V minulých týdnech jste si mohli na našem serveru přečíst o vydání telefonů ZTE Nubia Z9 Max a Mini, které se mohou pochlubit například zadními 16MPx fotoaparáty. A fotoaparáty nezmiňujeme pouze náhodou. Jsou hlavními objekty zmiňovaného sporu. ZTE totiž provedlo vlastní výzkum, aby technologie fotoaparátů byly na vysoké úrovni. A s tímto výzkumem se samozřejmě pojí i řada patentů a dalších práv.

nubia z9 maxZTE Nubia Z9 Max

 ZTE se nelíbí přístup Huawei. Konkrétně se jim nezdají zařízení Honor X2 a P8. Dle zástupců společnosti ZTE používají oba konkurenční modely až nápadně podobné technologie. A to si ZTE nechce nechat líbit, a proto se rozhodlo dát tento případ k soudu. Společnost to oznámila alespoň na své oficiální stránce. A k oznámení také připojila 2 dopisy, které putují k protistraně – tedy do právnického oddělení společnosti Huawei.

hp8-1Huawei P8

A ve zkratce se týkají dané dopisy již zmíněného. Zástupci ZTE cítí, že je čas se postavit těmto způsobům plagiátorství. A soud je jedním možným řešením, které zajistí zdravou konkurenci. ZTE požaduje okamžité zastavení výroby a prodeje výše zmíněných konkurenčních zařízení.

Celý spor budeme bedlivě sledovat. Bližší informace budou jistě v nejbližších týdnech následovat.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim