reklama

Obchod Play – vývojáři mohou zavádět po etapách

Obchod Play – vývojáři mohou zavádět po etapách
2015-03-27T07:36:33+02:00
• 27. 3. 2015
2

Již nějakou dobu mohou vývojáři pohodlněji testovat aplikace před samotným veřejným publikováním. K tomuto účelu lze využívat testování alfa a beta verzí. Většinou uživatelé přihlášení do komunit na Google+ tak získávají přístup k testovacím verzím aplikací. Google se rozhodl, že vývojářům dá další nástroj, který by měl napomoci k ohlídání nečekaných chyb nebo problémů.

gps

Ačkoliv aplikace projde alfa i beta testováním, může se stát, že ve finální produkci dojde k objevení závažné chyby nebo nějakého nedostatku. Tím ale jsou postiženi všichni uživatelé, kteří aktualizovali aplikaci. Nově budou moci vývojáři zavádět publikování po etapách.

V podstatě zpřístupní aplikaci určitému procentu uživatelů – je jedno, jestli jsou noví nebo stávající. Pokud se nevyskytnou problémy, mohou zvýšit dostupnost. Až je aplikace zpřístupněna pro všechny uživatele, lze aktualizovat produkční konfiguraci. Vývojáři mohou vytvořit i několik závádění po etapách, kde v každé bude jiná verze aplikace.

Díky tomu získávají vývojáři možnost zastavit šíření aplikace, která by mohla způsobit nefunkčnost nebo jiné problémy.

Tento postup aktualizací můžeme vidět například u samotného systému Android. Google schválně zpřístupňuje novou verzi jen pro určité procento majitelů Nexusů. Pokud se nevyskytne problém, rozšíří dostupnost.

Více podrobností najdete na oficiální stránce nápovědy, kde jsou uvedeny i návody, jak zavádět po etapách.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Mareš

29. 3. 2015, 0:09

Tohle Google představil už před několika lety (myslím tak dvěma) na Google I/O… Tady to je http://android-developers.blogspot.cz/2013/05/new-ways-to-optimize-your-business-in.html Proto vždycky tak trvá, než se všichni dostanou k novým verzím Googlích aplikací…

martinvavra

30. 3. 2015, 18:43

Alfa a beta je tam uz dlouho ale nasazovani jen procentu uzivatelu tam urcite nebylo. Uz se tesim az to testnu pri updatu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim