reklama

KGI

[KGI] iPhonů se prodalo o 43,1 % více, iPady zaznamenaly pokles
2015-01-25T10:36:38+02:00
• 25. 1. 2015

Apple se na svých konferencích a tiskovkách chlubí čísly, ale nikdy se nedozvíme, kolik se přesně prodalo jednotlivých modelů. Abychom měli aspoň přibližnou představu, musíme čerpat informace od analytických společností zabývajících se zkoumáním trhu.

Jednou z nich je KGI, která zveřejnila analýzu zaměřenou na produkty společnosti Apple. Dle jejich výsledků mělo být v posledních kvartálu minulého roku dodáno celkem 73 miliónů iPhonů. Lídrem je model iPhone 6 s výsledkem 42,2 miliónů kusů. Větší model iPhone 6 Plus již nebyla tak úspěšný, bylo dodáno 16 miliónů kusů. Ve zprávě se objevuje i iPhone 4S s konečným číslem 1,5 miliónu.

11659-4767-150124-Kuo_Q4-l

Ve srovnání s posledním kvartálem roku 2013 došlo k navýšení dodávek o 43,1 % u iPhonů. Jedná se o velmi pěkná čísla, byť velikosti úhlopříček nových iPhonů vzbudily dost záporného ohlasu. Čísla kolem iPadů nejsou již tak růžová. Dokonce došlo v meziročním srovnání k poklesu o 17,8 %. Celkem bylo dodáno 21,4 miliónů kusů.

KGI navíc odhaduje i čísla na první čtvrtletí tohoto roku. Opět by mělo dojít k meziročnímu navýšení u iPhonů, avšak iPady by se měly propadnout ještě více, celkově o 38 % v meziročním srovnání.

Budeme si muset počkat na první veřejnou zprávu nebo akci Applu, kde bychom se mohli dozvědět, jestli tato čísla odpovídají, byť jen přibližně.

Zdroj: appleinsider.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat