reklama

Google a bezpečnostní riziko spojené s WebView

Google a bezpečnostní riziko spojené s WebView
2015-01-24T16:21:29+01:00
• 24. 1. 2015
2

Před dvěma týdny jsme vás informovali, že Google nedodá bezpečnostní aktualizaci pro starší komponentu WebView, která je na zařízeních se systémem Android 4.3 Jelly Bean a níž.

webview

Původní WebView je založeno na jádře Webkit a používá se pro vykreslování webových stránek uvnitř aplikací. To se týká i integrovaného prohlížeče. Ačkoliv starší WebView obsahuje bezpečnostní chybu, Google nebude vyvíjet opravu. Pokud by se ale někdo rozhodl pro vytvoření záplaty, může ji poslat do AOSP. Následně bude zařazena.

Tudíž z tohoto pohledu je zde šance, že by došlo k opravení chyby. Bohužel problému se nezbavíme, jelikož výrobci už asi nebudou aktualizovat smartphony, které skončily na Androidu 4.3 Jelly Bean. Ostatně jsou to dva roky od uvedení tohoto systému.

Z tohoto pohledu je jasné, proč se Google ani nepouští do nápravy. Aktualizací by se mnoho smartphonů nedočkalo. Navíc současné WebView je proti podobným problémům dobře vybaveno. Již nepoužívá WebKit, jelikož se Google rozhodl pro Chromium. Navíc v Androidu 5.0 Lollipop došlo k další razantní změně, kdy WebView lze aktualizovat skrze Obchod Play. Tudíž v případě vydání opravy nebo vylepšení není potřeba vypouštět novou verzi systému.

Pokud ale máte smartphone se systémem Android 4.3 a nižším, měli byste zvážit používání původního webového prohlížeče. Zaměstnanec Googlu, Adrian Ludwig, který navíc komentuje celý problém, doporučuje, aby si takoví uživatelé nainstalovali jiný prohlížeč z Obchodu Play.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Jestliže máte verzi Androidu 4.0 a vyšší, doporučuje samozřejmě Chrome. Pokud máte ještě starší operační systém, měli byste si nainstalovat Firefox či jiné alternativy, které získávají pravidelně aktualizace.

logo-app Firefox pro Android Mozilla Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ján Valkovič

24. 1. 2015, 20:01

Firefox OS? :-)

Přemysl Vaculík

VIP 24. 1. 2015, 20:08

Překlep ;)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim