reklama

Huawei Ascend P8 a první uniklé specifikace

Huawei Ascend P8 a první uniklé specifikace
2014-11-19T09:45:12+01:00
• 19. 11. 2014

Už před půl rokem vyšel na mezinárodní trh model Huawei Ascend P7 a již je načase, aby firma pracovala na dalším úspěšném nástupci v této řadě. Bohužel tohoto nástupce se tento rok ještě nedočkáme, ale přibližné datum odhalení je stanoveno na leden 2015 na výstavě CES 2015. I když do uvolnění zbývá ještě pár týdnů, tak už teď se můžeme podívat na uniklé specifikace nového modelu.

Huawei Ascend P8

Uniklé specifikace ukazují na 5.2″ displej s rozlišením 1080 p s 2.5D zakřiveným sklem, které je velmi podobné ochrannému sklu, které používá Apple u iPhone 6 . Jako předešlý model této řady, bude P8 mít kovové tělo s “porcelánovou” texturou na zádech zařízení. Je jasné, že design tohoto zařízení bude hlavní prodávající prvek, jelikož řada P je zaměřena a vyráběna za tímto účelem.

Jako další specifikaci zařadil Huawei do modelu SoC HiSilicon Kirin 930, který je vyráběný 16nm procesem firmou TSMC. Tento SoC je stále ještě ve fázi testování, takže další informace o něm nevíme. Jako procesor by měl být využit osmijádrový procesor, kde přesná rychlost není zatím známá.

Nový Huawei Ascend P8 by měl stát 2,999 CNY, což je v přepočtu zhruba 10 900 Kč. Ale jelikož Huawei produkty jsou většinou mimo domácí trh dražší, můžeme odhadovat, že konečná cena stoupne i například na 13 500 Kč.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim