reklama

Apple uzavřel dohodu o procesorech se Samsungem

Apple uzavřel dohodu o procesorech se Samsungem
2014-11-30T12:30:00+01:00
• 30. 11. 2014

Společnosti Samsung a Apple jsou, co se týče patentových sporů, dva nesmiřitelní protivníci. Naopak v obchodní sféře  na sebe nedají dopustit. Zajímavé téma, které se vleče již několik dlouhých let, znovu ožívá díky informacím ze serveru Korea Times. Podle posledních zpráv totiž jihokorejský výrobce uzavřel novou dohodu o výrobě procesorů s kalifornským gigantem. Samsung tedy bude předním dodavatelem důležitého prvku u nadcházejícího modelu iPhonu a iPadu.

Apple vs Samsung

Překvapivých 80 % výroby procesorů dostane na starost Samsung, kterého bude doplňovat ověřená společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Samozřejmě celý návrh nového procesoru z A série svede tým Applu, zatímco Samsung s TSMC sehrají hlavní roli ve výrobní části. Interní zdroje uvádějí, že Samsungu výrazně pomohlo partnerství s GlobalFoundries, čímž byla vyřešena otázka výrobních kapacit a schopnost dotáhnout do zdárného konce zakázku od Applu.

U Samsungu bude samotná výroba založena na 14nm technologii, zatímco TSMC zapojí pouze 16nm technologií. Konečný výsledek by měl být kvalitativně stejný, i když se výrobní proces Samsungu jeví jako technologicky lepší a energeticky úspornější. Závěrem lze dodat, že Samsungu v příštím roce výrazně porostou zisky nejen z několika miliardové zakázky od Applu. Výrobce očekává nové zakázky od Qualcommu, Nvidie nebo Sony.

Zdroj: gforgames.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim