Qi 1.2 – bezdrátové nabíjení zařízení z krátké vzdálenosti

Qi 1.2 – bezdrátové nabíjení zařízení z krátké vzdálenosti
2014-08-12T10:00:51+02:00
• 12. 8. 2014

Stává se čím dál běžnější, že výrobci do svých zařízení implementují možnost bezdrátového nabíjení. Když náhodou se u daného modelu oficiální možnost nevyskytuje, jsou tu částečně rozvíjející se nástroje třetích stran, jež vám mohou s tímto problémem pomoci.

Pokrok této možnosti byl částečně zpomalen, avšak nyní se společnosti konečně zaměřily na tuto skutečnost a hodlají ji vyřešit v co nejkratším čase. Jedním z rozvíjejících se standardů tohoto napájení je právě Qi vytvořený konzorciem WPC (Wireless Power Consortium). Zatím se zdá být nejúspěšnější skupinou při pokusech dostat výrobce a partnery na svou stranu (zatím je jich přihlášeno přes 200).

Hlavním problémem tohoto nástroje jsou jeho omezené schopnosti. Zařízení totiž musí být celé umístěno na podložce, aby se mohlo nabíjet. Naštěstí by Qi mělo ke konci tohoto roku přijít s možností nabíjení zařízení ze vzdálenosti téměř 5 cm. S verzí 1.2 WPC přidalo tuto možnost jako integrovanou. To znamená, že nyní se zařízení nemusí fyzicky dotýkat podložky a může být v určité vzdálenosti od ní. Dále tento standard umožňuje nabíjet i více zařízení najednou, avšak musí být obě umístěna na podložce.

qi-dt

Nová možnost standardu Qi bude mnohem výhodnější pro koncové uživatele, jelikož budou moci nabíjet svá zařízení z dálky. Což už je nyní na mnohem větší úrovni než ostatní produkty. Další dvě konkurenční skupiny, Rezence a Power Matters Alliance, již také přijaly rezonanční standard nabíjení, ale WPC tvrdí, že Qi je o mnoho úspornější a má větší základnu výrobců a partnerů. Oficiální výsledky nejsou zatím k dispozici vzhledem vývoji a k tomu, že výsledky se budou lišit od zařízení.

První oficální produkty Qi verze 1.2 bychom mohli očekávat ke konci roku 2014.

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat