reklama

Microsoft propouští zaměstnance a opouští Android

Microsoft propouští zaměstnance a opouští Android
2014-07-17T16:33:37+02:00
• 17. 7. 2014
1

Dnešek bude nezapomenutelným dnem nejen pro zaměstnance této největší společnosti na světě, kteří se nyní obávají o své pracovní místo. Microsoft jim sděluje, že propustí téměř 18 000 lidí napříč všemi divizemi. Většinu z nich tvoří stávající zaměstnanci z finské Nokie. Šéf společnosti, Satya Nadella, upozorňuje na fakt, že všichni dostanou odstupné a pomoc při hledání nového zaměstnání.

Nokia X

Ruku v ruce s touto zprávou oznámili ukončení telefonů Nokia s operačním systémem Android. Nokia X se na trhu zjevně neuchytila ani jako levná zařízení a není lepší východisko, než tuto snahu ukončit a soustředit se na vlastní systém Windows Phone. Přesto bývalý šéf Nokie, Stephen Elop, slíbil pokračující podporu pro již prodané a uvedené zařízení. Nicméně do budoucna se chtějí soustředit na zlepšování Windows Phone a umožnit prodeje levnějších telefonů s tímto systémem.

Zdroje: engadget.com, theverge.com, zing.cz

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Igor Ďurček

17. 7. 2014, 18:00

Idioti…. :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim