reklama

Vývojáři Swiftkey a Fleksy pracují na klávesnicích pro iOS 8

Vývojáři Swiftkey a Fleksy pracují na klávesnicích pro iOS 8
2014-06-04T00:20:59+02:00
• 4. 6. 2014

Při nedávném představení iOS 8 bylo uvedeno mnoho „nových“ funkcí. A nyní zde tedy vyvstává možnost pro vývojáře třetích stran vyvíjet klávesnici pro iOS. Dříve nebylo téměř možné mít jinou klávesnici, teprve nedávno se do toho mohli zapojit i vývojáři Fleksy, ale i tato klávesnice měla omezení jen na některé aplikace. Nyní tedy Apple svolil a přijal možnost mít na svých zařízeních i klávesnice tvůrců třetích stran.

quicktype1-640x405

Z toho tedy vyplývá dobrá zpráva pro všechny, kterým se nelíbila klávesnice iOS. Například Swiftkey oficiálně potvrdil vyvíjení nové klávesnice pro iOS. Z prohlášení Pocket-Lint (Swiftkey) Jon Reynolds a Ben Medlock: „Jsme rádi , že se Apple rozhodl otevřít svou platformu pro klávesnice třetích stran.“ Verze Swiftkey pro iOS bude zřejmě uvolněna v pozdější části roku, nebo případně s oficiálním vydáním iOS 8, jež vyjde na podzim.

Další dobrá zpráva je, že pokud nejste zrovna fanoušci Swiftkey, je tu pro váš ještě druhá varianta. Fleksy oznámil, že bude také vyvíjet klávesnici pro iOS. Vývojáři zahájili registrační program, zatím ve verzi beta, na svých stránkách, kde se uživatelé mohou zaregistrovat se svým e-mailem a budou moci přistoupit do beta testování obou klávesnic.

Mnoho lidí kritizuje Apple, že si „půjčuje“ funkce od Androidu, díky kterým je unikátní. Ale na druhou stranu, pokud jde o uživatele iOS, možná že se jim konečně dostává vytoužených funkcí, o které prosili už dříve. Lepší pozdě než nikdy, ne?

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim