reklama

Nexus zařízení se stále plánují, Android Silver je nenahradí

Nexus zařízení se stále plánují, Android Silver je nenahradí
2014-06-27T14:49:02+02:00
• 27. 6. 2014

Pokud vás mrzí blížící se konec zařízení s nápisem Nexus na zádech, můžete se zase začít radovat. Nexusy tu s námi budou nadále, alespoň to sdělil šéf vývoje Androidu, Dave Burke, na Google I/O pro magazín Read Write. Podle něj je nesmysl považovat program Nexus za mrtvý, i když se objeví nový projekt jako Android Silver. Burke sice projekt Silver nechtěl komentovat, potvrdil však, že program Nexus zůstane zachován.

Dave Burke, a Google engineer, at the Google I/O developers conference.

Dave Burke na Google I/O 2014; zdroj: The Guardian

Nexusy jsou totiž stále důležitou součástí při vývoji nové verze Androidu. Během vývoje se doplňují dva týmy, jeden se stará o software, a druhý navrhuje nový Nexus. Ve výsledku tak vznikne zařízení, které je přímo navrženo pro co nejlepší požitek z nových funkcí. Jak už je tomu zvykem, s finálním vydáním Androidu „L“ na podzim lze určitě čekat další Nexus zařízení. O jednom se mluví již nyní, jedná se o tablet od HTC. Pravděpodobně se objeví i smartphone.

nexusae0_wm_V-Overall_thumb

Nexus 9 od HTC by měl vyjít už letos na podzim; zdroj: Android Police

Zdroj: readwrite.com

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim