reklama

Nokia představila 3 mobily s Androidem #MWC2014

Nokia představila 3 mobily s Androidem #MWC2014
2014-02-24T09:07:47+02:00
• 24. 2. 2014
4

Máme zde první oficiální den veletrhu MWC 2014 v Barceloně. Hned z rána má svou keynote společnost Nokia, která si prošla přeměnou v minulém roce. Mobilní divize byla totiž odkoupena Microsoftem, z čehož jsme mohli usuzovat, že se výrobce ještě více opře do smartphonů se systémem Windows Phone. V poslední době se ale dosti spekulovalo o novinkách se systémem Android.

Screenshot_364

Celou keynote uvedl Stephen Elop, který zřejmě naposledy uvede novinky finského výrobce. Pochlubil se čísly v oblasti prodejnosti, která se za poslední rok zdvojnásobila. Nejvíce se prosadil model Lumia 510/520. Taktéž oznámil, že na Windows Phone smartphony přijde aplikace BlackBerry Messenger. Oznámil taktéž novinky pro vývojáře, kteří si budou moci více pohrávat s fotografiemi.

Screenshot_365

Prvním představeným zařízením je Nokia 220, která se řadí do kategorie běžných mobilních telefonů. Disponuje vyhledáváním Bing od Microsoftu. Jedná se odolnější zařízení a bude k dispozici s jedním i dvěma sloty na SIM karty. Na zádech se nachází 5MPx foťák. Cena startuje na 29 eurech.

Screenshot_366

Další novinkou je Asha 230 za 45 eur. Mobil můžete probudit dvojím poklepáním na displeji. Zároveň došlo na uvedení aplikace a služby od Microsoftu, která přináší OneDrive na všechny modely Asha, které získají aktualizaci. Navíc součástí bude i Mix Radio.

Screenshot_367

Konečně jsme se dočkali zcela nové kategorie smartphonů od Nokie. První byly představeny dva základní modely – Nokia X a Nokia X+. Oba disponují systémem Android, který je těžce modifikován ve stylu Windows Phone. Ale marně zde budete hledat Obchod Play. Naštěstí Nokia neuzavřela možnost instalace aplikací z jiných obchodů. V základu jsou nabízeny aplikace Skype, OneDrive a další známé tituly z Androidu. Kromě toho zde najdeme i mapy Here.

Screenshot_368

Nabízejí 4palcový displej s rozlišením WVGA a jsou poháněny dvoujádrovým procesorem s taktovací frekvencí 1 GHz. Na zádech najdeme 3MPx foťák. Cena se zastavila na 89 eurech za základní model. Model X+ nabízí jen o něco málo vyšší specifikace v oblasti RAM.

Kompletní specifikace Nokia X/X+:

 • displej 4 palce, 800 x 480 pixelů
 • Qualcomm Snapdragon S4 1 GHz
 • 512 MB RAM (X) / 768 MB (X+)
 • 4 GB úložiště + microSD (X+)
 • 3MPx foťák
 • baterie 1500 mAh – vyměnitelná
 • 115.5 x 63 x 10.4 mm)
 • 128,66 gramů
 • 3G konektivita
 • WiFi 802.11 b/g/n
 • Bluetooth 3.0 + HS
 • Android 4.1.2 Jelly Bean
 • klávesnice Swiftkey

nokia_X_green_1020

Screenshot_369

Třetím modelem s Androidem je Nokia XL, který nabízí 5palcový displej s rozlišením WVGA. Na zádech je 5MPx foťák a nad displejem je 2MPx kamerka. Baterie má kapacitu 2000 mAh. Zbylé specifikace vycházejí z modelu X+. V tomto případě počítejte s cenou 109 eur.

Oficiální dostupnost zatím nebyla upřesněna, ale bylo zdůrazněno, že řada Lumia zůstává nejpřednější. Tudíž Android se bude objevovat jen na levnějších modelech.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lucie Budínová

24. 2. 2014, 13:46

No to je hnus Velebnosti.Teda Nokia asi slovo Android špatně pochopila,protože to je fakt děs.Toto nemá s Androidem nic společného.Ani bych se nedivila kdyby jím tento mobil nikdo nekupoval.

Petr Váňa

24. 2. 2014, 14:44

Takto tragicky bych to nebral. Cílová skupina je rozhodně jasná. Mobil, jak je vidět z reklamy, je cílený pro nenáročné uživatele, pro které je zřejmě zbytečné do mobilu vrazit 10k+. Pokud se pokusím vžít do jejich situace, tak 89€ za mobil s WVGA a jak jsem zatím viděl, tak plynulým prostředím, je opravdu dobré. Přeci jen čistý android by se zde asi nehorázně zasekával a byl neplynulý, proto je zde ta nadstavba nutná. Myslím, že lidem půjde hlavně o ty aplikace, které na androidu jsou, ale na WP ne. :)

Lucie Budínová

24. 2. 2014, 15:15

No tragicky to neberu ale realisticky.

Lidi, co tohle budou kupovat, možnosti Androidu nevyužijí, Nokia bude
mít základ OS, nad kterým si nebude muset “lámat hlavu” a doladí si
svoje řešení a lidi budou používat to co jim Nokia naservíruje a nebudou
se trápit vrtáním se v nastaveních Andoidu a řešením toho, se kterou
aplikací z Play budou zkoumat slepé uličky, v podstatě to beru jako náhradu “hloupého” telefonu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim