reklama

GSA: LTE funguje již ve 100 zemích světa

GSA: LTE funguje již ve 100 zemích světa
2014-02-08T11:43:04+02:00
• 8. 2. 2014

Celosvětová dodavatelská asociace zaměřená na telekomunikace vydala novou zprávu, týkající se vysokorychlostní sítě 4. generace. Za poslední dva roky se tato technologie rozrostla o více než dvojnásobnou hodnotu a ani Česká republika nepřišla v celosvětovém měřítku zkrátka.

lte-advanced-348x196

Využití LTE sítě momentálně poskytují ve 100 zemích světa u 268 různých mobilních operátorů. Od roku 2012 došlo k impozantnímu 56% skoku, přičemž nejnovějšími poskytovateli v komerčním využití je Ghana, Peru, Zambie a Kambodža. Ve třetím čtvrtletí roku 2013 používalo 157 milionů uživatelů sít LTE, i když oproti 6 miliardám zákazníků mobilních operátorů jde stále o velmi slabé číslo.

Do konce roku 2014 analytici očekávají další 30% růst, kterému má přispět kolem 350 operátorů. Přiložená mapa dokazuje, že největší expanze se bude dotýkat Středního východu, Afriky, Jižní Ameriky nebo východu Evropy. Bližší podrobnosti o vývoji LTE sítě chystá GSA vydat v další zprávě, kterou zveřejní v nejbližší možné době na svých oficiálních stránkách.

GSA

Zdroj: gsacom.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat