reklama

Flappy Bird končí – ohlásil vývojář skrze Twitter aktualizováno

Flappy Bird končí – ohlásil vývojář skrze Twitter [aktualizováno]
2014-02-08T23:00:37+02:00
• 8. 2. 2014
2

Možná jste si ve svém okolí všimli nového šílenství, které se jmenuje Flappy Bird. V podstatě se jedná o hru s velmi jednoduchým ovládáním, kdy jen poklepáváte prstem na displeji. Takto řídíte malého ptáčka, aby proletěl otvory, které se mu naskytnou v cestě.

logo-app App Name Developer NEZNÁMÁ ANDROID

Ačkoliv je hra zdarma, tak dokázala díky reklamě generovat kolem 50 000 dolarů denně. Počet stáhnutí například z Obchodu Play je v rozmezí 10 až 50 miliónů. Novinku si stále můžete stáhnout pro Android a iOS a vyzkoušet své schopnosti a nervy. Bohužel máte poměrně omezený čas, jelikož sám vývojář Dong Nguyen ohlásil skrze svůj Twiiter účet, že hru stáhne z obchodů pro smartphony a tablety během následujících 20 hodin – stane se tak v 18:00 9. 2. 2014.

Screenshot_313

Prý již nedokáže unést celé šílenství kolem samotné hry, ale neznáme přesné důvody. Jakmile se dozvíte bližší informace, budeme článek aktualizovat.


Aktualizováno 23:00

Ačkoliv se nyní internetem šíří zpráva o smazání hry Flappy Bird, tak nemusíte zoufat. Klony zde zůstanou, ale pokud si chcete zahrát původní hru Piou Piou, tak můžete. Ta se nachází v Obchodě Play již od 20. srpna 2011 a chystá se její iOS verze.

logo-app Piou Piou kek / zanorg.com Zdarma ANDROID

Aktualizováno 21:56

Dalším důvodem stažení může být podobnost s hrou z roku 2011. Sám původní vývojář @kek_zanorg zveřejnil na svém Twitter účtu tento obrázek s odkazem na hru.

08.02.14 - 1

Aktualizováno 21:22

Prozatím stále nemáme oficiální vyjádření, ale spekuluje se o velkém mediálním tlaku. Navíc se objevilo několik her, které se snažily těžit na úspěchu Flappy Bird. Důkazem může být grafika, kterou sdílel Marques Brownlee na svém Twitteru.

Bf9blTFIMAA_swv

Zdroj: polygon.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pecka hra, škoda že to
fakt stáhnul! Nicméně jsem narazil i na flash verzi, takže pokud si ji chce
někdo zahrát, tak může zde – http://raketka.cz/h/flappy-bird

Honza Kopecký

10. 2. 2014, 7:08

Podivné… Vývojář, který nechce, aby mu aplikace vydělávala peníze…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim