reklama

HTC ve 4. kvartálu: v pořadí 9. ztráta ve výši 52 mil. dolarů

HTC ve 4. kvartálu: v pořadí 9. ztráta ve výši 52 mil. dolarů
2014-01-06T12:30:54+02:00
• 6. 1. 2014

Finanční zpráva za poslední čtvrtletí roku 2013 dokazuje, že společnost HTC stále jede na stejné vlně v červených číslech. Tchajwanskému výrobci se dlouhodobě nedaří převinout přes hranici, kde by začal počítat první zisky. Nejnovější informace odhaluje další prodejní propad, který nezachránil ani model One v několika variantách, a tak HTC v konečném výsledku opět stojí před obrovskou provozní ztrátou.

htcd

Boj o přežití na mobilním trhu pokračuje, což vychází z provozní ztráty ve výši 52 milionů dolarů (tj. v přepočtu 1,05 bilionů Kč) za čtvrté čtvrtletí roku 2013. Jde o devátou ztrátu za sebou, kterou od mnohem většího čísla zachránil prodej podílu ve společnosti Beats, kde HTC získalo 10,3 milionů dolarů.

Neuspokojivou zprávou je také fakt, že s klesajícími příjmy výrobce ztrácí významný podíl na mobilním trhu. Zásadní slovo bude mít připravovaná vlajková loď s označením One+, která zřejmě určí další směr celé společnosti, jelikož prodejní čísla za rok 2013 jednoznačně nenaplnily očekávání všech.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat