reklama

Microsoft snižuje cenu Lumie 1020 (jen někde) – první pozitivní krok?

Microsoft snižuje cenu Lumie 1020 (jen někde) – první pozitivní krok?
2013-09-09T09:00:39+02:00
• 9. 9. 2013

Minulý týden se Microsoft pochlubil nákupem mobilní divize Nokie, přičemž celý obchod by měl být dokončen na začátku příštího roku. Zatím budeme moci sledovat postupnou změnu a sílení marketingu, aby se smartphony prodávaly lépe než před tím. Mohli jsme jen odhadovat, jaké budou první kroky Microsoftu po této zprávě. Mnozí hned prohlásili, že by měl snížit cenu nejnovějších top modelů, aby se staly více konkurenceschopné.

image_thumb_2B033CA7

V podstatě se tento předpoklad naplňuje, byť ne v takové míře, jak by si mohli někteří přát. Na oficiálním blogu Windows Phone bylo ohlášeno, že cena Lumie 1020 se snižuje. Nějakou dobu byla zlevněna v rámci promo akce u operátora AT&T, ale nově snížená cena zůstává natrvalo. Konkrétně si mohou zákazníci pořídit tento model za 199 dolarů se smlouvou na dva roky. Pokud k objednávce dojde přes Microsoft Store, tak navíc zákazník dostane speciální grip s baterií navíc zdarma.

Zatím tedy pozorujeme sílící tlak na USA, kde Microsoft zřejmě bude pokračovat s příjemnější cenovou politikou, což by mohlo podpořit prodeje. Například díky tomuto kroku Lumia 1020 bojuje o zákazníky s konkurenčním modelem Moto X, který je za stejnou cenu. Snad Microsoftu vydrží tento trend.

Zdroj: blogs.windows.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim