reklama

Samsung bude šetřit a zároveň rozšiřovat – pomohou OEM výrobci

Samsung bude šetřit a zároveň rozšiřovat – pomohou OEM výrobci
2013-07-17T14:03:50+01:00
• 17. 7. 2013

Samsung je jednoznačně číslem jedna na trhu s mobily a čím dál více vládne celému sektoru. V tuto chvíli má pouze jednoho silného konkurenta, čímž je samozřejmě Apple, ale ve světě Androidů se zatím neobjevila společnost, která by ohrozila jeho postavení. Ovšem vidina zisků a zlepšení hospodaření firmy vyžaduje nutné kroky. Samsung zřejmě již brzy přenechá výrobu některých modelů jiným firmám.

samsung-sign110608133027

Prvním takovým OEM výrobcem bude čínská společnost BDY, o které jste možná ještě neslyšeli, ale ve svém portfóliu partnerů má významné výrobce mobilních telefonů. Pro ně zajišťuje kompletaci smartphonů. Například zajišťuje HTC ONE, Huawei Ascend P6, Nokia Lumia 1020 a dokonce i iPhone. Nově se v těchto továrnách objeví i Samsung Galaxy S4 Mini, přičemž by měly následovat další smartphony. Samsung a BDY spolupracují již delší dobu, ale zatím byl celý byznys zaměřen na obyčejné mobily. Nově Samsung přesunuje výrobu smartphonů mimo své továrny, jelikož OEM výrobci z Číny jsou levnější.

Ve své domovině Samsung bude nadále vyrábět top modely. Zřejmě tak reaguje na větší portfólio svých produktů, a proto musí hledat další vhodné OEM výrobce, kteří mu odlehčí továrny, aby mohl produkovat větší množství zařízení.

Zdroje: english.etnews.com, english.etnews.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim