reklama

MediaTek oficiálně představil 8jádrový procesor MT6592

MediaTek oficiálně představil 8jádrový procesor MT6592
2013-07-26T09:00:19+01:00
• 26. 7. 2013

Tchajvanská společnost MediaTek oficiálně představila široké veřejnosti dlouho očekávaný a plnohodnotný osmijádrový procesor s označením MT6592 pro chytré mobilní telefony. První zařízení s tímto hardwarovým prvkem jsou známy již delší dobu, nicméně samotný výrobce čipsetu oznámil tuto jedinečnou novinku až včera.

MediaTek MT6592

Když Samsung uvedl vlastní procesor s 8 jádry běžící na architektuře big.LITTLE, tak nebylo zcela jasné, zda je půjde všechny spustit v jeden okamžik. Lze toho docílit, ale v základním nastavení budou vždy pracovat jen 4 jádra. Až nyní MediaTek ukázal procesor, který skutečně dokáže spustit 8 jader současně, což přináší lepší energetickou účinnost, samozřejmě vyšší výkon, jenž se projeví i u Full HD videa (1080p).

Kromě výhod 8jádrového procesoru nejsou prozatím známy oficiální podporované specifikace. Ty výrobce pravděpodobně oznámí v nejbližší možné době. K dnešnímu dni existují pouze náznaky mezi nimiž můžeme zařadit podporu vícejádrového grafického čipu Mali. Ve výsledku tak dostáváme 8 jader založených na architektuře Cortex-A7, u kterých je použita 28nm výrobní technologie. Maximální doporučená frekvence byla stanovena na 2 GHz.

MediaTek - 8 jader

Kromě podpory videí ve Full HD kvalitě, také zařízení s procesorem MT6592 nabídnou 13megapixelový fotoaparát, nejnovější operační systém Android od Googlu, HEVC a VP9 dekódování.

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim