reklama

MediaTek oficiálně představil 8jádrový procesor MT6592

MediaTek oficiálně představil 8jádrový procesor MT6592
2013-07-26T09:00:19+01:00
• 26. 7. 2013

Tchajvanská společnost MediaTek oficiálně představila široké veřejnosti dlouho očekávaný a plnohodnotný osmijádrový procesor s označením MT6592 pro chytré mobilní telefony. První zařízení s tímto hardwarovým prvkem jsou známy již delší dobu, nicméně samotný výrobce čipsetu oznámil tuto jedinečnou novinku až včera.

MediaTek MT6592

Když Samsung uvedl vlastní procesor s 8 jádry běžící na architektuře big.LITTLE, tak nebylo zcela jasné, zda je půjde všechny spustit v jeden okamžik. Lze toho docílit, ale v základním nastavení budou vždy pracovat jen 4 jádra. Až nyní MediaTek ukázal procesor, který skutečně dokáže spustit 8 jader současně, což přináší lepší energetickou účinnost, samozřejmě vyšší výkon, jenž se projeví i u Full HD videa (1080p).

Kromě výhod 8jádrového procesoru nejsou prozatím známy oficiální podporované specifikace. Ty výrobce pravděpodobně oznámí v nejbližší možné době. K dnešnímu dni existují pouze náznaky mezi nimiž můžeme zařadit podporu vícejádrového grafického čipu Mali. Ve výsledku tak dostáváme 8 jader založených na architektuře Cortex-A7, u kterých je použita 28nm výrobní technologie. Maximální doporučená frekvence byla stanovena na 2 GHz.

MediaTek - 8 jader

Kromě podpory videí ve Full HD kvalitě, také zařízení s procesorem MT6592 nabídnou 13megapixelový fotoaparát, nejnovější operační systém Android od Googlu, HEVC a VP9 dekódování.

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim