reklama

Gigabyte: Nová řada telefonů GSmart a tablet s Windows 8

Gigabyte: Nová řada telefonů GSmart a tablet s Windows 8
2013-06-12T12:04:45+02:00
• 11. 6. 2013

Mobilní trh je v poslední době bohatě zásobován chytrými zařízeními, což potvrzuje i čínský výrobce Gigabyte, který nedávno představil modelovou řadu GSmart se třemi telefony s Androidem a navíc také tablet Padbook S1185 běžící na operačním systému od Microsoftu. V prvním případě jde o telefony nesoucí názvy GSmart Simba, Sierra a Maya.

Gigabyte GSmart

GSmart Simba a Sierra mají 5palcový displej s HD rozlišením a podporují funkci dual-SIM. Simbu pohání dvoujádrový procesor Snapdragon 400 taktovaný na 1,4 GHz a 1GB operační paměť RAM. Uvnitř najdete 4GB vnitřní paměť pro svá data a 1900mAh baterii. Záda jsou opatřena 8megapixelovým fotoaparátem, za to čelní strana nabízí 1,3megapixelovou kamerku pro uskutečnění videohovorů.

O výkon Sierry se stará vylepšený čtyřjádrový procesor MT6589T od MediaTeku s frekvencí 1,5 GHz a 1GB paměť RAM. Fotografie pořídíte 13megapixelovým fotoaparátem, naopak přední kamerka dostala 2megapixelový snímač s VGA rozlišením. Vlastní data uložíte na paměť o velikosti 4 GB a baterie má kapacitu 2000 mAh.

Poslední mobilní přírůstek s názvem Maya se zdá být nejskromnějším, čemuž odpovídá 4,5palcový displej, který využívá klasický čtyřjádrový procesor MT6589 od MediaTeku s taktem 1,2 GHz, 1GB operační paměť RAM, 4GB interní paměť a ke své výdrži využívá 1700mAh baterii. Zadní část disponuje 8megapixelovým fotoaparátem.

Na závěr společnost nezanevřela nad jiným operačním systémem a vlastní tablet Padbook S1185 zaměřený spíše pro firemní klientelu vybavila operačním systémem Windows 8. Zařízení pravděpodobně používá mezi hardwarovými prvky procesor Haswell od Intelu, jehož nasazování je v poslední době hojné.

Gigabyte Padbook S1185 - přední část

V čele je usazen 11,6palcový displej s Full HD rozlišením, přesněji 1920 x 1080 pixelů. Pro snadné použití je tablet vybaven optickým snímačem pro kontrolu jednoduše připojitelné dok klávesnice, dále VGA a HDMI portem a nakonec na zadní straně praktickým stojánkem.

Gigabyte Padbook S1185 - zadní část

Zdroje: gizmochina.com, gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat