reklama

Samsung představil low-endový Galaxy Star a Galaxy Pocket Neo

Samsung představil low-endový Galaxy Star a Galaxy Pocket Neo
2013-04-05T08:59:40+02:00
• 5. 4. 2013

Společnost Samsung rozšiřuje své portfolio a nižší třídu chytrých telefonů o dvě cenově dostupná zařízení. Obě novinky spadají do produktové řady Galaxy a jsou především určená pro mladší generaci nebo méně náročné uživatele. Největším lákadlem Galaxy Star a Galaxy Pocket Neo by měl být operační systém Android ve verzi 4.1 a funkce dual-SIM.

samsung-logo

Galaxy Star přichází s 3palcovým QVGA displejem, pod nímž je ukrytý jádrový procesor s frekvencí 1 GHz, 512 MB paměť RAM a 4 GB uživatelská paměť rozšiřitelná o paměťové microSD karty. Záda zařízení nabízí 2megapixelový fotoaparát a baterii o velikosti 1200 mAh. Mezi další funkce lze například zařadit akcelerometr, Bluetooth 4.0, Wi-Fi nebo FM rádio s RDS. O softwarovou stránku se stará operační systém Android 4.1 Jelly Bean s nástavnou TouchWiz od Samsungu.

Galaxy Star - přední část Galaxy Star - zadní část

Druhou novinkou je Galaxy Pocket Neo, který se svými specifikacemi výrazně neliší oproti předchozímu modelu. Najdete na něm totožný 3palcový QVGA displej, 2megapixelový fotoaparát či 1200 mAh baterii. Menší změna se udála u procesoru, jehož takt je pouhých 850 MHz, ale 512 MB paměť RAM zůstává, stejně jako 4 GB uživatelská paměť. Uvnitř čeká operační systém Android 4.1 Jelly Bean taktéž s nástavbou TouchWiz. Kromě FM rádia s RDS, Wi-Fi připojení, Bluetooth 4.0, akcelerometru, navíc využijete také digitální kompas a A-GPS s GLONASS.

Galaxy Pocket Neo - přední část Galaxy Pocket Neo - zadní část

Nakonec, jak je na první pohled zřejmé, telefony jsou si takřka podobné a další informace týkající se cen či dostupnosti dvouSIMkartové verze u nás, Samsung rozhodne ve velmi blízké budoucnosti.

Zdroj: TZ

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného zrodu a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 7 let. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale moc nezapomíná ani na Android nebo BlackBerry OS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim