Apple již prodal 25 miliard skladeb v iTunes

Apple již prodal 25 miliard skladeb v iTunes
2013-02-07T07:05:00+02:00
• 7. 2. 2013

Technický gigant, kalifornská společnost Apple, má opět důvod k další oslavě, díky poražení milníku ve svém hudebním obchodu s názvem iTunes, kde byla stažena v pořadí 25. miliardová skladba. Zákazník, který ji zakoupil, navíc obdržel dárkovou kartu s tučnou odměnou určenou pro další nákupy.

Apple iTunes Store

Zajímavost je, že Apple tentokrát s blížícím se kulatým číslem nespustil žádnou velkou reklamní kampaň, jako tomu bylo u překročení předchozích hranic s hudbou nebo také samotnými aplikacemi. Pokořit pomyslnou hranici se podařilo skladbě Monkey Drums (Goksel Vancin Remix) od Chase Buch, a ta byla zakoupena Phillipem Lüpke ze sousedního Německa, který od Applu obdržel dárkovou kartu do iTunes v hodnotě 10 000 eur, což v přepočtu vychází na 253 652 Kč.

„Jsme vděčni našim uživatelům za jejich vášeň k hudbě, za posledních 10 let udělali z iTunes číslo jedna mezi hudebními maloobchodníky na světě. Průměrně přes 15 000 stažených skladeb za minutu, iTunes Store spojuje hudební fanoušky se svými oblíbenými umělci včetně globálních hvězd, jako je Adele, Coldplay, a novými umělci, jako The Lumineers, které nebude možné nikdy představit,“ řekl Eddy Cue, Apple senior viceprezident internetového softwaru a služeb.

Apple závěrem uvádí, že v iTunes obchodu momentálně svým zákazníkům nabízí přes 26 milionů skladeb a jsou k dispozici ve 119 zemích, díky prosincovému rozšíření do dalších 56 nových zemí světa.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat