reklama

Něco jako Google Now na Androidu 2.x? Proč ne

Něco jako Google Now na Androidu 2.x? Proč ne
2012-10-21T10:00:34+01:00
• 21. 10. 2012

Google Now je celkem zajímavá služba, která zatím není v naší zemi dostupná. Není to zcela pravda, jelikož tak trochu funguje, ale má zatím své omezení. Karty se vám zobrazí, ale když položíte otázku, nebo něco podobného, tak můžete marně čekat na ten správný požitek z této služby. Bohužel se vám v češtině zobrazí pouhé vyhledávání.

V tuto chvíli si mohou pohrávat s Google Now jen majitelé Androidu 4.1 Jelly Bean. Pokud máte stále na mobilu Android  4.0, nebo 2.x, tak můžete jen tiše závidět. A pokud vás nečeká ani aktualizace na 4.1, tak máte smůlu. Naštěstí tu je jedna možnost, jak si aspoň trochu vyzkoušet podobnou službu. Ta pochází z Google Labs a stačí vám k jejímu využívání velmi málo.

Potřebujete jenom Google Talk (gTalk) a následně si tam přidat jednoho umělého uživatele do seznamu. Jedná se o takzvaný „boot“ se jménem Guru. Jakmile si přidáte jeho email guru@googlelabs.com, můžete se ho zeptat třeba na počasí a on vám dá textovou předpověď.

V našem případě jsme se zeptali česky a systém odpověděl, byť v angličtině. Zvládá dotazy na definice slov, sportovní výsledky, překlady, webové výsledky a dokonce kalkulačku.

Zdroj: droid-life.com


Pro odvážnější je tu stále možnost instalace Google Now do mobilu. Jen by ji neměl dělat absolutní nováček.

Google Now pro Android 4.0 ICS

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim