reklama

Mozilla spustila vlastní Firefox Marketplace

Mozilla spustila vlastní Firefox Marketplace
2012-10-21T12:00:40+00:00
• 21. 10. 2012
Thumbnail3

Po menší odmlce Mozilla opět dává o sobě a svém připravovaném operačním systému Firefox OS vědět, a to ve spojení se spuštěním oficiálního obchodu s aplikacemi, jedná se zatím o veřejné testování. Tím Mozilla vstupuje do souboje se společnostmi Google, Apple a Amazon. Rozhodně se nebude jednat o nic jednoduchého a tak budou muset zapojit veškeré síly minimálně k nalákání vývojářů.

Mozilla vypustila verzi operačního systému Firefox s názvem Aurora pro zařízení s Androidem, kde můžete nalézt i Marketplace. Služba se příliš neliší od webového obchodu pro Chrome od Googlu, ačkoliv Firefox Marketplace je určen pouze pro mobilní zařízení. V současné době jsou všechny aplikace zdarma, ale Mozilla momentálně pracuje na platebním systému pro prémiové aplikace a také se objeví předplatné.

„Naším cílem je shromáždit co největší reálnou zpětnou vazbu o designu, použitelnosti, výkonu, spolehlivosti a obsahu,“
řekl Bill Walker, technický manažer Mozilly.

Obchod běží v režimu celé obrazovky a může být přidán na domovskou obrazovku. Firefox Marketplace můžete vyzkoušet i ve vašem prohlížeči pomocí níže uvedeného odkazu. Nicméně aplikace jsou stále omezené, ale Mozilla doufá v brzkou zpětnou vazbu, aby mohla zvýšit uživatelský zážitek.

Mozilla Firefox Marketplace

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Jan Havič

21. 10. 2012, 21:35

Souhlasím s DeToXcz, jelikož v dnešní době je rozjeto snad 5 systémů: iOS, Andoid, Symbian, BlackBerry OS a WP7(8). Nedovedu si představit vývojáře, kteří nový OS zahrnou aplikacemi, což je základ pro každý systém. Věřím, že budou základní aplikace, ale ne všechny. No jsem zvědavej jak to dopadne.

Tadeáš Kříž

22. 10. 2012, 1:35

Tak tak, ty aplikace budou nejvetsi problem.

Tadeáš Kříž

21. 10. 2012, 20:35

Myslim, ze dalsi mobilni Os nema sanci na uspech.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit