reklama

Mozilla spustila vlastní Firefox Marketplace

Mozilla spustila vlastní Firefox Marketplace
2012-10-21T12:00:40+01:00
• 21. 10. 2012
3

Po menší odmlce Mozilla opět dává o sobě a svém připravovaném operačním systému Firefox OS vědět, a to ve spojení se spuštěním oficiálního obchodu s aplikacemi, jedná se zatím o veřejné testování. Tím Mozilla vstupuje do souboje se společnostmi Google, Apple a Amazon. Rozhodně se nebude jednat o nic jednoduchého a tak budou muset zapojit veškeré síly minimálně k nalákání vývojářů.

Mozilla vypustila verzi operačního systému Firefox s názvem Aurora pro zařízení s Androidem, kde můžete nalézt i Marketplace. Služba se příliš neliší od webového obchodu pro Chrome od Googlu, ačkoliv Firefox Marketplace je určen pouze pro mobilní zařízení. V současné době jsou všechny aplikace zdarma, ale Mozilla momentálně pracuje na platebním systému pro prémiové aplikace a také se objeví předplatné.

„Naším cílem je shromáždit co největší reálnou zpětnou vazbu o designu, použitelnosti, výkonu, spolehlivosti a obsahu,“
řekl Bill Walker, technický manažer Mozilly.

Obchod běží v režimu celé obrazovky a může být přidán na domovskou obrazovku. Firefox Marketplace můžete vyzkoušet i ve vašem prohlížeči pomocí níže uvedeného odkazu. Nicméně aplikace jsou stále omezené, ale Mozilla doufá v brzkou zpětnou vazbu, aby mohla zvýšit uživatelský zážitek.

Mozilla Firefox Marketplace

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Jan Havič

21. 10. 2012, 21:35

Souhlasím s DeToXcz, jelikož v dnešní době je rozjeto snad 5 systémů: iOS, Andoid, Symbian, BlackBerry OS a WP7(8). Nedovedu si představit vývojáře, kteří nový OS zahrnou aplikacemi, což je základ pro každý systém. Věřím, že budou základní aplikace, ale ne všechny. No jsem zvědavej jak to dopadne.

Tadeáš Kříž

22. 10. 2012, 1:35

Tak tak, ty aplikace budou nejvetsi problem.

Tadeáš Kříž

21. 10. 2012, 20:35

Myslim, ze dalsi mobilni Os nema sanci na uspech.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim