reklama

iPhone se čtečkou otisku prstů – další důkaz

iPhone se čtečkou otisku prstů – další důkaz
2012-10-13T10:45:51+01:00
• 13. 10. 2012
1

Apple je znám svou patentovou politikou. Nejen, že vytváří patenty jak na běžícím pásu, ale také je rád uplatňuje. Tentokrát to bude o novém patentu, který jen dokazuje, že jablečná společnost si opravdu pohrává s myšlenkou čtečky otisku prstů v iPhonu.

Před nějakou dobou jsme vás informovali o nákupech společností, které nám nastínily připravované plány pro danou technologii. Nový patent už i ukazuje, jak by vše mohlo být zakomponováno. Zatím se neví přesně, jestli se jedná jen o předběžné opatření, nebo to společnost z Cupertina myslí vážně.

Na obrázku výše můžete vidět v pravém dolním rohu iPhonu zakomponovanou biometrickou čtečku, která se dá jasně definovat jako skener otisku prstu. V celkovém duchu patentu a preciznosti Applu můžeme soudit, že ve skutečnosti nebude vidět. Zřejmě se plánuje nějaké sofistikované zabudování do zařízení, aby zbytečně nerušil design celého smartphonu.

Prozatím nemůžeme ani odhadnout, jaká technologie bude použita v biometrickém senzoru. Zatím vše nasvědčuje tomu, že Apple opravdu plánuje bezpečnější iPhone z pohledu odemykání nebo ovládání bankovního účtu. Nyní je tu ale otázka na vás. Chcete mít v iPhonu tento způsob zabezpečení? Nejsou bezpečnější a levnější technologie k dispozici již dnes? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

V aktuální sezóně Dextera (7.), se objevil iPhone se čtečkou prstů. Dexter ho použil pro zjištění otisku v databázi.
Kdoví co na tom bude :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim