Apple bojuje s využitelností asistentky Siri!

Apple bojuje s využitelností asistentky Siri! 2012-4-1

Siri, označovaná za osobní asistentku každého iPhonu 4S, od společnosti Apple, která vám pomůže pomocí hlasového příkazu vyřešit nespočet různých druhů úkolu, jako například poslat e-mail, vytvořit událost v kalendáři či nastavit budík, se na mobilním trhu podle nového spotřebitelského průzkumu neuchytila, jak si Apple na začátku představoval.

Z výsledku průzkumu vzešlo, že virtuální asistentka není maximálně využívána a stále nejoblíbenější je tak telefonování a zasílaní klasických textových zpráv. Ohromných 87 % majitelů iPhonu 4S využije pouze jednu funkci za měsíc a nejen to.

  • 30 % uživatelů nikdy neodeslalo e-mail
  • 32 % uživatelů nikdy nepřikázalo spustit hudební přehrávač
  • 35 % uživatelů nikdy nenaplánovalo setkání v kalendáři
  • 55 % uživatelů je celkově spokojeno s virtuální asistentkou Siri
  • 9 % uživatelů je celkově nespokojeno s virtuální asistentkou Siri
  • Zbylých 36 % uživatelů je někde mezi

Podle mého názoru hlasová asistentka Siri zůstane nadále populární u drtivě většiny uživatelů posledního iPhonu 4S, i když jak plyne z výsledku, tak s jejím minimálním využitím. Zbývá tedy jediná možná varianta – bude nadále používána jako prostředek, s nímž se budou lidé předvádět před svými přáteli či na ní pouze  pro zábavu vyzkouší všemožné otázky.

Dotekománie – iOS na Youtube!

Zdroj: Parksassociates.com

KategorieČlánkyiOS
Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo necelých 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry, ale nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot, LG G Watch R a Lumii 635.

senky15

3. 4. 2012, 18:44:49
reply

som pri počitači, iPhone je niekde v izbe. „Siri“ whats the time?
Siri, next meeting will be at 3 o´clock right? a podobne. Ak by apple dokazal vynechať stlačanie gombika bola by to pecka. Možno tlačidlo na hodinkách iWatch?

OrcusDei

2. 4. 2012, 21:19:25
reply

Tak kdo čekal že se uchytí musel bejt blázen.. tahle technologie má od nějakého širšího užití ještě daleko a pravděpodobně by musela být nejdřív implementována do operačních systémů na počítači spíš než do mobilů.

vikidator

1. 4. 2012, 23:40:07
reply

Ta prvni veta,to je teda dobry prekladatelsky orisek :D