reklama

HTC mění displej – z OLED na Super LCD

HTC mění displej – z OLED na Super LCD
2012-09-30T14:02:55+02:00
• 26. 7. 2010
2

Nedávno jsme Vás informovali o tom, jak si vedou mobilní novinky ve světě. V tomto článku se také poprvé objevila zmínka o problémech HTC s nedostatečnou nabídkou telefonů kvůli omezenému množství dotykových displejů od Samsungu. Samsung oznámil, že sotva stíhá uspokojovat své potřeby a rozšířený výrobních továren by mohlo být až začátkem roku 2011. HTC se tedy rozhodlo místo OLED displejů dát přednost Super LCD displejům od Sony.

Zde je úryvek z tiskové zprávy HTC:

Poptávka po našich telefonech je příliš vysoká (konkrétně po našich telefonech s 3,7 palcovým displejem), a proto nová technologie SLCD nám umožní tuto poptávku rychleji uspokojovat. SLCD displeje poskytují spotřebitelům srovnatelný vizuální zážitek na našich součastných HTC zařízeních s 3,7 palcovým displejem včetně výdrže baterie.

Super LCD technologie je velmi podobná IPS, kterou Apple používá v iPhone 4 a IPAD. Lepší sytost barev, lepší pozorovací úhly, lepší všechno.

Obě technologie jsou rozdílné a každá má své mouchy. Jednou je to životnost, jednou je to nárok na baterii a další odlišnosti. Jsem zvědav, zda to i nějak ovlivní cenu těchto zařízení a zda tato změna neodradí některé zákazníky. Jedno je ale jisté. Jihokorejci investují do nových továren, aby uspokojili i poptávku ostatních a zvládli vyrábět 30 milionů mobilních displejů měsíčně. Jaká technologie se Vám líbí více?

reklama
reklama

Roman Taliano

Zakladatel mobilního blogu Dotekománie. Stále věrný své značce HTC. Fanoušek dotykových tabletů, telefonů ale i her a počítačů. Sportovní nadšenec ( cyklistika, fotbal, florbal a plavání ), ale také fanoušek.

Komentáře

jojo, suhlas s Martin Strnad… Samsung s nimi vypiekol (a snami tiez)
.
sam som sa napalil…OG-SK predava Desire len s SLCD…tak som ho vratil.
.
(uvaha: preco by zlacnovali ked im to plebs kupi aj s horsim displayom za taku cenu?)

haha..jak se nsazi HTC zakamuflovat, ze je Samsung vypekl a musi zpet k TFT :-( Kdyby byli ferovy meli by HTC Desire zlevnit, protoze ted uz to bude jiny tlf..jina koupe. Zlaty Samsung Galaxy S (sgalaxy.cz)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim