OnePlus: nová technologie baterie představena, přijde v OnePlus Ace 3 Pro

OnePlus: nová technologie baterie představena, přijde v OnePlus Ace 3 Pro
2024-06-21T08:00:04+02:00
• 21. 6. 2024

OnePlus Ace 3 | Zdroj: OnePlus

1

Roky se mluví o nových technologiích u baterií, ale není tak jednoduché přinést nějakou novinku, jako třeba u senzorů, procesorů nebo displejů. Taková technologie musí projít mnoha testy, zátěžovými zkouškami a také se musí vyřešit masová produkce. To může trvat roky, pokud tedy vůbec budou splněny standardy, i ty bezpečnostní. I tak se sem tam objeví nějaký posun. Podle dostupných informací právě nadcházející novinka OnePlus Ace 3 Pro bude mít novou technologii baterie.

Ve spolupráci s CATL

Už je potvrzeno, že se OnePlus pustilo do spolupráce s firmou CATL. Obě firmy představily zcela novou baterii, která bude nasazena u nadcházející novinky OnePlus Ace 3 Pro (u nás bude asi dostupná v rámci série OnePlus R). Konkrétně se baterie odlišuje v anodě, která je uhlíkovo-křemíková.

Společnost se chlubí nejvyšší obsahem křemíku, tedy 6 %. Samotná kapacita je 763 Wh/L, což je o 23,1 % více než u standardních grafitových typů. Samotná baterie má kapacitu 6100 mAh a je zde podporováno 100W nabíjení. To znamená, že se kompletně nabije za 36 minut. Nová technologie nabízí vylepšení v mnoha oblastech, ale například po 4 letech používání je kapacita stále nad 80 %.

Screenshot (21) 625x584x

Zdroj: OnePlus

Došlo na použití i nano materiálů, zejména pak speciální formy křemíků. Co je ale podstatnější, samotná baterie je menší než 5000mAh. To ostatně dokazují fotografie Digital Chat Station. OnePlus slibuje, že díky tomuto posunu je možné dosáhnout bez větších problémů dvoudenní výdrže.

gsmarena 001 (2) 1200x764x

Zdroj: DCS

Rozhodně se jedná o dobrou zprávu a současně jsme rádi, že firma nešla opačným směrem, kdy mohla zachovat kapacitu baterie a udělat ji ještě tenčí. I tak má menší velikost než baterie z OnePlus 11R/OnePlus Ace 2. Nový mobil s touto baterií bude uveden 27. června. Je ale otázkou, jestli novinka nezůstane exkluzivně jen pro Čínu a my si budeme muset počkat na další generaci. To se ale brzy dozvíme.

Zdroje: gsmarena.com, gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

VIP 21. 6. 2024, 8:53

Tak uvidíme která bude lepší jestli to co dnes vyšlo a bude u OnePlus nebo to co je dnes už 2.gen a to Si/C..

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat