reklama

Google začne započítávat WhatsApp zálohy do celkové kapacity uložiště Disk

Google začne započítávat WhatsApp zálohy do celkové kapacity uložiště Disk
2023-11-16T19:33:49+01:00
• 16. 11. 2023

Zdroj: Dotekománie

Pokud používáte aplikaci WhatsApp a zálohujete své chaty do cloudového úložiště Google Disk, v současné době se tyto zálohy nezapočítávaly do celkové kapacity úložiště. To je samozřejmě skvělý benefit, protože uživatel, který si neplatí větší prostor, získává automaticky od Google pouze 15 GB. Tento prostor je ale sdílený pro vše, co pod svým Google účtem skladujete.

Zálohy WhatsApp se budou počítat do kapacity Google Disku

Tento prostor je využíván jak pro fotografie a videa, tak ale také pro Gmail, dokumenty a další. Jednou z výjimek, která se do celkového prostoru nezapočítávala, byly zálohy chatů v aplikaci WhatsApp. To se ale nyní mění a nově se tyto zálohy do Google Disku započítávat budou. Od příštího měsíce bude tato novinka k dispozici pro beta testery a postupně se bude rozšiřovat na všechny uživatele, kteří používají WhatsApp pro Android. Ti 30 dní před zavedením změny uvidí oznamovací banner v sekci nastavení aplikace.

376275549 1692746947904852 7511897707455692650 n 1920x1079x

Zdroj: WhatsApp

Google tak v podstatě srovnává krok s konkurencí, která rovněž zálohy WhatsApp do nabízeného úložiště započítává. V podstatě lze tento krok chápat, protože zálohy z aplikace WhatsApp mohou čítat GB dat, pakliže neobsahují pouze chaty, ale jsou v nich obsažená i veškerá média. Na druhou stranu Google již dnes nabízí nástroje, které uživatelům pomohou cloudové úložiště vyčistit od duplicitních obrázků a videí a zároveň jim tyto nástroje pomáhají lépe identifikovat soubory, které bude možné odstranit.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat