reklama

Youtube rozšiřuje testování funkce pro zamknutí obrazovky aktualizováno

Youtube rozšiřuje testování funkce pro zamknutí obrazovky [aktualizováno]
2023-07-14T09:30:15+02:00
• 14. 7. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 14. 7.

Až po nějaké době došlo k zpřístupnění funkce zámku obrazovky. Na našem zařízení je již k dispozici a je tak trochu schovaná. Aplikaci Youtube je nutné používat v režimu celé obrazovky, tedy při přehrávání na šířku. Pak je k dispozici v menu možnost zamknutí displeje během přehrávání. Mobil nebude respektovat orientaci a jakýkoliv dotyk jen vyvolá možnost odemknutí.

Screenshot 20230714 081709 2340x1080x Screenshot 20230714 081725 2340x1080x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Původní článek 7. 7.

Youtube si stále drží svou pozici jako největší platformy pro videa, přičemž experimentuje s podporou podcastů v plném rozsahu. Sem tam se ale objeví novinka, která má spíše zjednodušit používání aplikace. Tentokrát zde máme zámek obrazovky.

Zámek obrazovky

V tuto chvíli je spuštěn experiment nazvaný Zámek obrazovky, který je ale dostupný jen pro Youtube Premium, tedy pro platící uživatele. Novinku najdete na všech platformách, respektive ji můžete aktivovat kdekoliv, ale je určena jen pro aplikace na Androidu a iOS.

Funguje přesně tak, jak byste čekali. Během videa lze aktivovat zámek obrazovky, Následně se nemusíte obávat, že byste náhodným dotekem obrazovky video pozastavili, zmenšili nebo jinak narušili samotné přehrávání. Při kliknutí na displej se objeví postup ve videu a také ikona zámku. Po kliknutí na ni odemknete displej a můžete normálně manipulovat s aplikací.

lockmode 1x 394x222x

Zdroj: Youtube

Sice jsme si novinku aktivovali, ale vůbec se funkce neukázala ani u jednoho typu videa. Zřejmě experiment není pro každé video, zařízení nebo uživatele, případně se jedná jen o nějakou chybičku. Youtube bude novinku testovat do konce července. Očekáváme, že se následně objeví u všech uživatelů, případně se bude jednat o bonusovou funkci pro platící.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat