reklama

Android Auto dostane novinky mířící na elektrická auta

Android Auto dostane novinky mířící na elektrická auta
2023-07-09T22:04:39+02:00
• 10. 7. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google již nějakou dobu přidává nejrůznější funkce spojené s elektrickými auty do služby Mapy. Celkem jsme se ale divili, že podobné funkce nepřichází přímo do Android Auto, což je relativní populární systém u moderních aut, byť je nutné mít smartphone propojený s autem. Konečně se ale ukazují náznaky budoucích funkcí.

Android Auto 9.9

Google vstoupil do beta testování Android Auto ve verzi 9.9, přičemž se podařilo odhalit, že se dějí nějaké změny pod kapotou, tedy ve zdrojovém kódu. Například si budete moci nastavit, jaký nabíjecí konektor používá vaše auto. V nabídce jsou zatím J1772, CCS (Combo 1 a 2), Type 2 a CHAdeMO, ale je možné, že dojde ještě k rozšíření.

Díky identifikaci nebo manuálního nastavení Android Auto, že jezdíte v elektrickém autě, bude mít dopad i na Google Mapy, které tak budou moci jednoduše a automaticky zobrazovat nebo dokonce i plánovat cesty s dostupností elektrických nabíječek. Jde ale jen o náznaky funkcí a možní nejsou všechny, jelikož nic z toho ještě není aktivováno, jen to bylo objeveno ve zdrojovém kódu.

android auto ev 1536x1026x

Zdroj: smartdroid (se souhlasem)

Ještě na jedné funkci se pracuje, ale není jasné, jestli bude stačit jen aktualizace, nebo bude platit až pro nová auta. Android Auto bude moci získávat informaci o stavu nabití baterie v autě. Následně může pracovat s touto informací při plánování, případně i zobrazovat stav. Zde si ale budeme muset počkat na oficiální představení, kde se dozvíme všechny detaily.

Zdroje: 9to5google.com, smartdroid.de

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat