reklama

Peněženka Google získává nové možnosti, půjde vkládat průkazy pojištěnců

Peněženka Google získává nové možnosti, půjde vkládat průkazy pojištěnců
2023-06-02T15:00:01+02:00
• 2. 6. 2023

Zdroj: Google

4

Není to tak dávno, co se aplikace Google Pay změnila na Google Wallet, tedy Peněženka Google. V tomto případě šlo jen o změnu názvu aplikace, přičemž služba pro placení se stále jmenuje Google Pay. V tomto týdnu Google oznámil několik novinek pro samotnou aplikaci.

Užitečná rozšíření

První novinku, kterou Google zmiňuje, je přímá podpora QR a čárových kódů. V podstatě to znamená, že do Peněženky Google budete moci vložit nejrůznější typy průkazů, poukazů a věrnostních karet, přičemž bude stačit doklad vyfotit nebo nahrát snímek z galerie. V aplikaci se vytvoří digitální kopie, která bude zabezpečena. Uvádí se, že si takto budete moci uložit i jízdenku s QR.

Add QR code barcode pass to Wallet via image 1080x1080x

Zdroj: Google

Dále společnost představuje možnost vložení zdravotního průkazu, respektive průkazu od pojišťovny, ale zde je podpora značně omezená, a to na země. Například se dočkají ve Velké Británii, kde si budou moci do Peněženky Google vložit průkaz pojištěnce. Zde se ale myslí na další prvek zabezpečení a samotná karta může být navíc chráněna PIN kódem nebo biometrikou.

Google také rozšiřuje přidávání osobních ID v USA, tedy takové obdoby občanského průkazu. Nedá se předpokládat, že bychom se dočkali podpory v dohledné době, byť už v příštím roce vznikne digitální občanský průkaz v Česku. Společnost také rozšiřuje možnosti vložení jízdenky/letenky přímo z aplikace Google Zprávy.

Také se pracuje na možnosti vložení firemních identifikačních karet a přístupových průkazů. Tato novinka je ale ve fázi testování. Zřejmě se v budoucnu s touto funkcí setkáte zejména u velkých firem a akcí.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lucie Budínová

4. 6. 2023, 23:10

Měla jsem asi 5 let různé Nokie s Androidem a teď Samsung a vždy mě vše fungovalo. Akorát ze začátku se mě pár krát stalo že mě placení blbnulo, ale to už je hodně let na zpět.

Petr Hráček

3. 6. 2023, 19:08

Mám Samsung a funguje naprosto bezchybně. Platím mobilem, hodinkami, i tou kartou, hotovost mám jen jako rezervu. Žena má jabko, sice to jakoby umí, ale zkusila to párkrát a raději vezme kartu. Já jen dvakrát zmáčknu tlačítko, telefon mě vidí. A už to jede. Neměnil bych. Žena už chce taky raději Samsung.

Vojtěch Kolmačka

3. 6. 2023, 16:50

Kup si telefon a ne cihlu, nebo přejdi k „normální“ bance. Mě všechno i na androidu od začátku funguje. Neměl jsem jedinkrát jakýkoliv problém.
Nebo se přidej do stáda a kup si taky nakousnutou hrušku. Pak budeš taky frajer a hlavně jim pak nezapomeň zaplatit za sdílení tvých osobních dat a fotek až jednou budeš potřebovat si nějaké zálohovat. Budou rádi ;-)

Jan Hajtman

3. 6. 2023, 16:19

Místo přidání nějakých průkazů, které důchodci nikdy nepoužijí, by měli radši páni vývojáři radši přečíst všechny recenze, které za uplynulý půlrok dostali za tuhle ohromnou aplikaci, která fungovala pouze na začátku a už pár měsíců je úplně nanic a nepoužitelná!!! Bankovní karty nefungují ani po 5 minutách, to už to terminál dávno vzdá a musíte použít plastik kartu. Závidím Iphonářům, kterým to funguje už léta bez chyby…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat