Huawei Watch 4 jsou první hodinky s měřením hladiny cukru

Huawei Watch 4 jsou první hodinky s měřením hladiny cukru
2023-05-22T10:00:30+02:00
• 22. 5. 2023

Zdroj: Huawei

Chytré hodinky Huawei Watch 4 a 4 Pro byly představeny teprve nedávno a z běžného pohledu se jedná o velmi pokročilé modely zapadající do prémiové kategorie. Zatím jsou ale k dispozici jen v Číně, ale dá se předpokládat, že se co nevidět objeví i na evropském trhu. Huawei už překvapil, když uvedl hodinky se satelitním připojením, a nyní se mu podařilo vypálit rybník celé konkurenci. Nové hodinky umí měřit hladinu cukru v krvi.

Hyperglykémie

Huawei Watch 4 jsou oficiální první hodinky na světě, které mohou varovat uživatele před vysokou hladinou cukru. Společnost využívá snad všechny senzory, které jsou k dispozici, dokonce i pulzní charakteristiku tepu. Není zde tedy dedikovaný senzor pro určení množství cukru v krvi. I tak se jedná o první takovou funkci.

Samotné měření není jako jakákoliv běžná funkce. V první řadě se musí uživatel přihlásit do studie hyperglykémie, tedy vysoké hladiny cukru. Dále je nutné nosit hodinky 7 dní bez přestávky, aby mohla být nasbíraná data analyzována. Následně mohou hodinky varovat v případě hyperglykémie.

huawei watch 4 series blood glucose screening 261x420x

Zdroj: Huawei

Hodinky ale neumí měřit zvláštní typy cukrovky. Navíc i v případě zjištění hyperglykémie jen poradí, co byste měli dělat. Neočekávejte, že byste dostali přesný údaj o hladině cukru. I tak se jedná o první iteraci technologie a dá se očekávat, že se teprve rozbíhá technologický závod v této oblasti.

Dlouho se spekuluje, že by právě Apple měl pracovat na své technologii měření hladiny cukru, ale zatím jsme se ještě nedočkali ani přibližného vysvětlení, jak by novinka mohla fungovat. Je také otázkou, kdy bude technologie představena a kdy se dostane k prvním uživatelům.

Zdroj: huaweicentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat