reklama

Tinder zavádí ověřování pomocí video-selfie a umělé inteligence AI

Tinder zavádí ověřování pomocí video-selfie a umělé inteligence AI
2023-04-28T19:30:16+02:00
• 28. 4. 2023

Zdroj: tinder

Seznamovací aplikaci Tinder asi není potřeba příliš představovat. Kdo by snad nevěděl, oč se jedná, tak je to asi jedna z nejpopulárnějších platforem pro seznamování, která vlastně není jen seznamkou, ale také tak trochu sociální sítí.

Tinder mění způsob ověření při registraci

Aby byla tao platforma co nejbezpečnější v těchto dnech společnost zavádí ověřovací proces registrace pomocí funkce video-selfie, které ještě navíc bude asistovat umělá inteligence AI. V dnešní době je poměrně hodně nepravých profilů za kterými stojí spam roboti. Je poměrně složité pak rozpoznat, zdali komunikujeme s reálnou osobou, nebo s někým, kdo z nás chce jen vymámit citlivé údaje. Obzvlášť dnešní doba umělé inteligence, které dokáže vytvořit libovolnou profilovou fotku a vést komunikaci, je mnohem těžší rozpoznat s kým máme tu čest. Proto se v Tinderu rozhodli zpřísnit registraci do seznamky zavedením sofistikovanějšího způsobu.

tinder verified 1390x907x

Zdroj: Tinder

Každý, kdo se bude chtít do seznamovací platformy zaregistrovat a bude chtít mít ověřený profil označený modrým odznakem, bude muset naskenovat svůj obličej pomocí funkce video selfie. Tinder tvrdí, že na této funkci spolupracuje s vývojáři třetí strany, ale odmítl informovat o jakou společnost se jedná. Pro současné uživatele, kteří již mají ověřený profil na Tinderu bude platit, že postupně obdrží výzvu, aby si znovu ověřili svůj profil, tentokrát již pomocí nové technologie využívající video selfie. Společnost dokonce prozradila, že by později měla přijít i možnost, kdy si každý uživatel bude moci nastavit chat pouze pro ověřené uživatele.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat