reklama

Google zavádí u několika aplikací nový vzhled přepínače účtů

Google zavádí u několika aplikací nový vzhled přepínače účtů
2023-04-19T11:35:44+02:00
• 19. 4. 2023

Zdroj: Dotekománie

Google nabízí vývojářům aplikací pro Android nejrůznější nástroje a možnosti, včetně i designového směru, který mohou využívat. Aktuálně je nejnovější a v podstatě nejmodernější Material You, který se snaží propagovat. Bohužel sama společnost není ale moc rychlá v nasazování u svých vlastních aplikací. Nyní se to snaží trochu dohnat.

Material You a Google aplikace

Google nepředělává všechny své aplikace kompletně do nového designového směru, jakmile je představen. Zpravidla novinky zavádí po částech a po jednotlivých aplikacích. Nyní spíše řeší resty před nadcházející vývojářskou konferencí. Nasazuje další prvky Material You do několika aplikací. Konkrétně jde o Podcasty, Kalendář a Obchod Play.

U těchto aplikací na vás čeká nová kontextová nabídka. Na ni se dostanete skrze svou profilovou ikonu, přičemž se vše zobrazí v novém kabátu. Nejenže nabídka slouží hlavně pro přepínání účtů, ale najdete zde i další možnosti, včetně přístupu do nastavení. Je dobré vidět, že se u aplikací nabízí stejný designový směr, ostatně je použit i u dalších z dílny Googlu. Například i u Zpráv.

material you account switcher google podcasts 461x1024x material you account switcher google app 461x1024x material you account switcher play store 461x1024x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Je docela možné, že novou podobu máte již nějakou dobu, nebo si na ni musíte počkat. V tomto ohledu by mohl Google být trochu více konzistentní a zavádět své novinky trochu rychleji. Snad se za pár týdnů nedočkáme zcela nového designového směru. Asi bychom si zase museli počkat několik měsíců i rok, než vše zavede do svých aplikací.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat